piątek, 20 marca 2020 18:40

Brzesko. Dyrekcja szpitala apeluje o wsparcie. Potrzebne środki ochrony osobistej i do dezynfekcji

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko. Dyrekcja szpitala apeluje o wsparcie. Potrzebne środki ochrony osobistej i do dezynfekcji

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Brzesku na swojej stronie internetowej  zamieściła apel o wsparcie. Jak napisano w komunikacie, w związku z epidemią koronawirusa "To, co w normalnych warunkach jest zapasem na wiele dni czy tygodni, obecnie w każdym momencie może okazać się niewystarczające".

Szpital można wspierać przekazując potrzebne środki i materiały oraz dokonując wpłaty finansowej na numer konta: 8 1540 1203 2053 4286 3676 0001, BOŚ SA o/Tarnów, podając w tytule przelewu: „DAROWIZNA COVID-19”.

Poniżej publikujemy pełny apel dyrekcji brzeskiej placówki.

Prośba o wsparcie
Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe lub rzeczowe, które w związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem zostanie przeznaczone na cele statutowe – związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych.
W obecnej sytuacji epidemicznej apelujemy do osób, firm oraz instytucji o pomoc finansową i rzeczową. To, co w normalnych warunkach jest zapasem na wiele dni czy tygodni, obecnie w każdym momencie może okazać się niewystarczające.
Aktualne potrzeby dotyczą nie tylko środków ochrony osobistej personelu medycznego tj. masek chirurgicznych jednorazowych, masek FFP2, FFP3, fartuchów i kombinezonów barierowych, gogli, przyłbic, osłon głowy, osłon chirurgicznych na buty, środków dezynfekcyjnych, ale również aparatury medycznej służącej do leczenia i monitorowania parametrów życiowych – kardiomonitory, respiratory, pulsoksymetry, materace p/odleżynowe, urządzenia do wysokoprzepływowej tlenoterapii.
Ze względu na zakaz odwiedzin w szpitalu, potrzebne są również produkty, które w normalnej sytuacji przyniosłyby rodziny pacjentów – m.in. środki higieny osobistej, małe wody butelkowane itp.
Wpłaty finansowe na rzecz Szpitala można dokonywać na numer konta:

BOŚ SA o/Tarnów
08 1540 1203 2053 4286 3676 0001

podając w tytule przelewu: „DAROWIZNA COVID-19”.
W przypadku przekazywania darowizny rzeczowej przy przyjęciu będzie sporządzony Protokół Przekazania. Szczegółowe informacje można uzyskać w Sekretariacie Dyrektora SP ZOZ w Brzesku – tel. 14 66 21 425 lub e-mailowo: szpital@spzoz-brzesko.pl
Z góry serdecznie dziękujemy za okazane zrozumienie i pomoc. Jeżeli zechcieliby Państwo uzyskać dodatkowe informacje proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Prośba o wsparcie Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku zwraca się z uprzejmą prośbą...

Gepostet von Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku am Freitag, 20. März 2020
koronawirus najnowsze informacje

Fot. i inf.: SPZOZ Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje