czwartek, 2 kwietnia 2020 11:51

Brzesko: Łupem bandytów padło 700 tys. zł? Sprawcy jak dotąd nie zostali zatrzymani

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: Łupem bandytów padło 700 tys. zł? Sprawcy jak dotąd nie zostali zatrzymani

Do napadu rabunkowego doszło 27 marca br. w godzinach południowych na jednej z ulic w Brzesku. Policjanci ustalili, że kilku sprawców napadło na siedzącego w samochodzie ochroniarza przewożącego pieniądze do kantoru. Napastnicy wybili szybę w pojeździe i doprowadzając pracownika ochrony do stanu bezbronności zabrali torbę z zawartością pieniędzy.

Po otrzymaniu informacji o napadzie natychmiast zarządziliśmy blokady dróg a na miejsce udała się grupa śledcza. Zabezpieczono wszelkie możliwe ślady, w tym okoliczny monitoring. Sprawcy jak dotąd nie zostali zatrzymani.

Jeden z lokalnych portali poinformował, że kierowcy przystawiono do głowy broń a łupem bandytów podało 700 tys. zł. Małopolska Policja nie potwierdza, ani nie zaprzecza tym doniesieniom - z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa funkcjonariusz z Biura Prasowego KWP nie był w stanie udzielić żadnych informacji.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

Inf.: KWP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje