piątek, 22 lipca 2022 10:30

Brzesko. Pani Irena dołączyła do grona stulatków!

Autor Katarzyna Jamróz
Brzesko. Pani Irena dołączyła do grona stulatków!

W czwartek (21 lipca) swoje setne urodziny obchodziła Irena Bania, którą z tej okazji odwiedzili jej najbliżsi krewni oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Brzesku Aleksandra Fijałkowska.

Burmistrz Tomasz Latocha składając zacnej Jubilatce urodzinowe życzenia wręczył jej bukiet kwiatów i symboliczny upominek. Kierownik USC przekazała natomiast okolicznościowy List Gratulacyjny podpisany przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

Jubilatka urodziła się 21 lipca 1922 roku w Russocicach niedaleko Turku (Wielkopolska) w wielodzietnej rodzinie. Po ciężkich czasach dzieciństwa i II wojny światowej wyjechała na tzw. Ziemie Odzyskane. Mieszkała w Pieńsku (pow. Zgorzelec) pracując w hucie szkła. Tam poznała Stanisława Sowę. Pobrali się w 1948 roku. Z tego związku urodziły się dzieci: Ryszard, Kazimierz (zmarł przy urodzeniu) i Barbara. Od tego czasu przestała pracować zawodowo, zajmując się wyłącznie domem, dziećmi i przydomowym ogrodem. W 1977 roku zmarł mąż Stanisław. W 1984 roku ponownie wyszła za mąż, za Józefa Banię. Razem przeżyli 34 lata. Ponownie owdowiała w 2018 roku i zamieszkała u córki Barbary, stając się mieszkanką Brzeska.

Irena Bania, jak na swój wiek, nadal znajduje się doskonałej kondycji psychicznej i fizycznej. Jej ulubionym zajęciem jest czytanie książek, które wręcz pochłania w ogromnej ilości, nie używając przy tym okularów. Doczekała się sześcioro wnuków i pięcioro prawnuków.

Inf./Fot. UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje