środa, 8 kwietnia 2020 11:00

Brzeszcze. Policjanci zatrzymali włamywaczy. Przy okazji znaleźli środki odurzające

Autor Głos 24
Brzeszcze. Policjanci zatrzymali włamywaczy. Przy okazji znaleźli środki odurzające

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach w ciągu kilku godzin namierzyli i zatrzymali dwóch 20 – letnich mieszkańców Brzeszcz. Mężczyźni są podejrzani o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego. Podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli również amfetaminę oraz marihuanę.

W ubiegły czwartek (2 kwietnia) policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych w Brzeszczach. Z relacji zgłaszającej mieszkanki Oświęcimia sprawcy włamali się do domu jej rodziców, którzy przebywają za granicą. Łupem włamywaczy padła złota biżuteria oraz markowy alkohol.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Przeprowadzili oględziny w miejscu zdarzenia i wszczęli poszukiwania rabusiów. W wyniku podjętych czynności natrafili na ślad wskazujący, że z włamaniem mogą mieć związek dwaj 20 – letni mieszkańcy Brzeszcz. Jeszcze tego samego dnia zawitali w ich domach, gdzie podczas przeszukania u jednego z nich znaleźli puste butelki po alkoholu pasujące do marek alkoholi skradzionych podczas włamania, natomiast w domu drugiego zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę.

3 kwietnia na podstawie zebranych dowodów podejrzanym został przedstawiony zarzut  kradzieży z włamaniem, natomiast posiadaczowi narkotyków dodatkowo postawiono zarzut posiadania środków odurzających. Aktualnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do odzyskania biżuterii, którą sprawcy zdążyli sprzedać. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje