piątek, 5 czerwca 2020 10:55

Brzeszcze. Złamał trzymiesięczny zakaz jazdy samochodem. Straci prawko na sześć

Autor Głos 24
Brzeszcze. Złamał trzymiesięczny zakaz jazdy samochodem. Straci prawko na sześć

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali kierowcę, który miesiąc wcześniej stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa, ponieważ zlekceważył obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawnienia do kierowania zostaną mu zatrzymane na pół roku.

3 czerwca policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Brzeszcze . Około godziny 20.na ulicy Turystycznej w Jawiszowicach zauważyli kierowcę mazdy, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z tym natychmiast pojechali za pojazdem dając kierującemu sygnały do zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 33- letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który miał wstrzymane na trzy miesiące uprawienia do kierowania, w związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h.

Materiały w sprawie wykroczeń, których dopuścił się mężczyzna, zostaną przekazane do sądu wraz z wnioskiem o ukaranie. Ponadto, ujawnienie przez policjantów faktu ponownego kierowania pojazdem, w trakcie trzymiesięcznego wstrzymania uprawnień, będzie skutkowało wstrzymaniem uprawnień do kierowania na sześć miesięcy. W tym celu zostanie również przesłany stosowny wniosek do Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Źródło: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje