sobota, 31 lipca 2021 10:22

Bukowno: Po awanturze oblał benzyną dom i podpalił

Autor Tomasz Stępień
Bukowno: Po awanturze oblał benzyną dom i podpalił

Awantury domowe mogą czasami przyjąć bardzo gwałtowny przebieg. A nawet stanowić zagrożenie życia dla członków rodziny. Tak było w gminie Bukowno, gdy nietrzeźwy 60-latek awanturował się z żoną i groził synowi pozbawieniem życia. Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres, 60-letnia kobieta wraz z 30-letnim synem przebywali na zewnątrz budynku. W środku znajdował się nietrzeźwy 60-latek, który zamknął drzwi wejściowe domu. Mężczyzna wcześniej benzyną oblał beton przed posesją i część budynku.

Policjanci weszli do budynku otwierając drzwi wejściowe zapasowym kluczem, który miała przy sobie gospodyni. Mundurowi wykorzystując chwile nieuwagi napastnika próbowali go obezwładnić. Mężczyzna jednak odpalił zapalniczkę, wskutek tego zarówno wnętrze domu, jak i ubranie mężczyzny zaczęły płonąć. Policjanci chwycili koce leżące na łóżku by zdusić nimi ogień na odzieży mężczyzny. Tymczasem ogień w pomieszczeniu szybko się rozprzestrzeniał, a dym coraz bardziej odgraniczał im oddychanie. Funkcjonariusze wyprowadzili zatem mężczyznę i wrzucili go do niewielkiego oczka wodnego, które znajdowało się przy posesji, z pozytywnym skutkiem.

Na miejsce wezwano pogotowie oraz straż pożarną, która ugasiła pożar w domu mieszkalnym. 60-latek trafił do szpitala. Tam policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po opatrzeniu przez lekarzy, 60-latek został przewieziony do komendy w Olkuszu i umieszczony pomieszczeniach dla zatrzymanych. Tymczasem do szpitala na obserwację przewieziono również interweniujących funkcjonariuszy, którzy przytruli się dymem. Jeden z nich doznał urazu ręki. Na szczęście obrażenia policjantów nie wymagały dalszej hospitalizacji.

Policjanci przesłuchali świadków i ustalili dokładne okoliczności w jakich doszło do zdarzenia. 28 lipca mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie przedstawiono mu zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez podpalenie substancji łatwopalnej w budynku mieszkalnym, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru, w wyniku którego doszło do zniszczenia budynku mieszkalnego, a także spowodowanie u funkcjonariuszy obrażeń ciała. Prokurator wystąpił również do olkuskiego sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt podejrzanego.

Decyzją sądu 60-latek trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe dwa miesiące.

info i fot: Małopolska Policja

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje