wtorek, 26 października 2021 11:45

Była poszukiwana. Wpadła przez… zdenerwowanie

Autor Mirosław Haładyj
Była poszukiwana. Wpadła przez… zdenerwowanie

Policjanci z Wadowic zatrzymali kobietę podejrzaną o uszkodzenie telefonu. Dodatkowo okazało się, że jest ona poszukiwana. Za popełnione przestępstwo grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

W niedzielę nad ranem (24 października) na jednej z wadowickich ulic wywiązała się rozmowa między dwoma mężczyznami, a nieznaną im kobietą. W trakcie rozmowy kobieta wyrwała jednemu z mężczyzn telefon, który trzymał w ręku i rzuciła nim o ziemię. O tym fakcie został  powiadomiony dyżurny wadowickiej komendy, który skierował na miejsce policyjny patrol.

Podczas sprawdzenia danych kobiety, mundurowi otrzymali informację z policyjnych systemów o jej poszukiwaniu przez Komisariat Policji w Andrychowie, celem ustalenia jej miejsca pobytu. 26-latka została zatrzymana.

Wartość uszkodzonego mienia właściciel wycenił na kwotę około 2 tys. złotych. Mieszkanka powiatu wadowickiego usłyszała zarzut uszkodzenia telefonu, do którego się przyznała. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Inf. i foto: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje