piątek, 21 października 2022 21:27

Kraków. Znany rajdowiec-miliarder potrącił na pasach dziecko

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Znany rajdowiec-miliarder potrącił na pasach dziecko

Jak donosi Super Express, Sobiesław Zasada potrącił w Krakowie na pasach 10-letnią dziewczynkę.

Super Express poinformował, że w miniony czwartek (13 października) około godziny 16:40 na przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki były rajdowiec Sobiesław Zasada potrącił 10-letnią dziewczynkę.

Z relacji cytowanego przez Super Express świadka wynika, że 92-latek chciał uciec z miejsca zdarzenia:

– To dziecko stało przed przejściem dla pieszych i czekało. Nadjechał autobus, zatrzymał się i przepuścił dziewczynkę. Gdy była już na pasach, samochód audi, który wyprzedzał autobus z prawej strony, wjechał w nią. Kierowca nie wysiadł, w tym czasie dziewczynka wstała i będąc w szoku uciekła.

92-latek został ukarany mandatem i otrzymał punkty karne. W rozmowie z Super Expressem Sobiesław Zasada odniósł się do incydentu:

– Ta dziewczynka sama się przewróciła, a ja tylko gwałtownie zahamowałem.
  • Czytaj także:
Kraków. Znany aktor pod wpływem alkoholu potrącił motocyklistę i próbował uciec? [AKTUALIZACJA]
Wiadomości Kraków: Do zdarzenia doszło w poniedziałek (17 października) w Krakowie. Jerzy S. próbował zbiec, po tym jak potrącił motocyklistę. Aktor był nietrzeźwy.

Sobiesław Zasada był w przeszłości kierowcą fabrycznym wielu koncernów samochodowych, takich jak: Steyr Puch (3 lata), Porsche (5 lat), BMW (2 lata) i Mercedes-Benz (3 lata).

W 1977 założył w Krakowie działającą do dziś firmę polonijną „Alpha” produkującą głównie zamki błyskawiczne, obecnie zajmującą się również przetwórstwem tworzyw sztucznych.

W latach 1981–1986 był konsultantem w pionie rozwoju firmy Porsche AG. Od 1990 współpracuje z przedsiębiorstwem Mercedes-Benz (do 1996 był generalnym przedstawicielem koncernu w Polsce). Utworzył grupę kapitałową, która w latach 90. XX wieku przejęła kontrolę nad największymi polskimi producentami ciężarówek i autobusów i kontrolowała wówczas m.in. przedsiębiorstwa Autosan i Jelcz, w ramach spółki Polskie Autobusy.

Obecnie Sobiesław Zasada jest prezesem rady nadzorczej Grupy Zasada, jednej z większych grup kapitałowych w Polsce, która działa w branżach: motoryzacyjnej, deweloperskiej, produkcyjnej i lifestyle'owej. Jego majatek szcuje sie na ponad miliard złotych.

Został członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi 2010 roku oraz przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2015 roku.

W 2021 r. Sobiesław Zasada powrócił do wyścigów w Rajdzie Safari, co czyni go najstarszym kierowcą startującym w rajdowych mistrzostwach świata. Wcześniej startował w Rajdzie Safari 8 razy, przedostatni raz w 1997 roku.

  • Czytaj także:
“Podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję”. Jerzy Stuhr wydał oświadczenie
Wiadomości Kraków: Jerzy Stuhr wydał oświadczenie w sprawie potrącenia motocyklisty. Aktor odniósł się do doniesień medialnych o rzekomej ucieczce z miejsca wypadku.

Inf.: SE, wikipedia

Kraków

Kraków - najnowsze informacje