wtorek, 27 grudnia 2022 16:25

Charytatywny turniej już po raz 13-sty. Trwają zapisy na Memoriał im. Stacha Cichonia

Autor Marzena Gitler
Charytatywny turniej już po raz 13-sty. Trwają zapisy na Memoriał im. Stacha Cichonia

Jeszcze do 15 stycznia trwają zapisy na charytatywny Memoriał im. Stacha Cichonia w Myślenicach.  W turnieju piłkarskim wezmą udział 24 zespoły, a całkowity dochód wpłynie na konta Frania Foremnego z Głogoczowa i Mateusza Chrobaka z Sułkowic.

Memoriał im. Stacha Cichonia to największy turniej halowy w rejonie Myślenic. Impreza organizowana już po raz 13. Sportowa impreza charytatywna początkowo przez kilka lat nazywała się „Gramy, tańczymy i biegamy dla Mateuszka" a jej pierwszym beneficjentem był Mateusz Chrobak z Sułkowic, który od urodzenia cierpi na poważną wadę serca, obecnie już 17-latek. W ciągu swojego siedemnastoletniego życia przeszedł ponad 20 operacji serca.

Początkowo rozgrywano turniej piłki nożnej halowej (z roku na rok na coraz wyższym poziomie), połączony z towarzyszącymi imprezami happeningowymi takimi jak jak maraton zumby, bieg, czy też w kolejnych latach pływanie. Pomocą finansową obejmowano również kolejne potrzebujące dzieci. W ubiegłym roku na leczenie Jakuba Starzaka zabrano prawie 44 tys. zł (w sumie w 2022 roku - prawie 52 tys. zł). W tym roku oprócz Mateusza Chrobaka memoriał wesprze w walce o zdrowie Frania Foremnego.

Od 2014 roku akcja nosi imię Stacha Cichonia, upamiętniając osobę, która w każdej z poprzednich edycji była jej konferansjerem i wkładała w nią wiele serca. Organizatorem turnieju piłkarskiego jest szkółka piłkarska Orliki Myślenice, ale dołączają do niej kolejne kluby, organizacje, szkoły i osoby.

Największym zainteresowaniem cieszy się turniej piłkarski, w którym zmierzą się 24 drużyny, podzielone na cztery grupy. Eliminacje odbędą się 28 i 29 stycznia w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu, a finał - 5 lutego 2023 roku.

Zapisy na turniej trwają do 15 stycznia. Szczegółowe informacje znajdują się na  fanpejdżu Memoriału im. Stacha Cichonia na Facebooku.

Organizację imprezy wspiera Urząd Miasta i Gminy Myślenice pod patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki.

fot. Fb. Memoriał im. Stacha Cichonia

Myślenice - najnowsze informacje