piątek, 18 czerwca 2021 07:57

Chcą połączyć Szczawnicę i Jazowsko. "Opracowanie studium to koszt 800 tys. zł"

Autor Aleksandra Tokarz
Chcą połączyć Szczawnicę i Jazowsko. "Opracowanie studium to koszt 800 tys. zł"

100 tysięcy złotych wsparcia finansowego i partycypowanie w kosztach opracowania "Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla połączenia miejscowości Szczawnica i Jazowsko" - to decyzja radnych, podjęta podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Zwrócił się o to Marszałek Województwa Małopolskiego. Inwestycja przygotowania zadania pn. „Studium techniczno- ekonomiczno-środowiskowe dla połączenia miejscowości Szczawnica i Jazowsko” jest odpowiedzią na trudności komunikacyjne w obszarze Pienin. Samorząd województwa, poprzez realizację inwestycji, chce poprawić bezpieczeństwo drogowe i bezpieczeństwo ruchu na sieci dróg wojewódzkich.

- W związku z tą inicjatywą Marszałek Województwa Małopolskiego zwrócił się do samorządów, na terenie których miałaby być realizowana inwestycja o partycypację w kosztach opracowania studium. Szacunkowy koszt takiego opracowania to ok. 800 tysięcy złotych, z czego 400 tysięcy złotych pochodziłoby ze środków budżetu Województwa Małopolskiego, a pozostała kwota ma być pokryta z budżetów Powiatu Nowosądeckiego i Powiatu Nowotarskiego, a także gminy Łącko oraz Miasta i Gminy Szczawnica (równy udział w wysokości 100.000 zł każdy samorząd) - informuje Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Małopolska. Wskutek nawałnic ucierpiało ponad 2,3 tys. gospodarstw. Trwa liczenie strat
Wiadomości Małopolska. Wskutek gradu i intensywnego deszczu w największym stopniu poszkodowane zostały gminy w powiatach limanowskim, nowosądeckim, proszowickim i krakowskim.

Zadanie ma zostać zgłoszone do realizacji ze środków unijnych w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 Małopolska Przyszłości.

Kolejnym etapem prac byłoby opracowanie właściwej dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej poprzedzonej decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach.

Szacuje się, że koszt budowy drogi pomiędzy Szczawnicą a Jazowskiem to ponad 150 milionów złotych.

Planowane połączenie Szczawnica - Jazowsko / fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

inf./fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje