czwartek, 9 maja 2024 05:47

"Chcę budować Kraków wrażliwy i tolerancyjny". A. Miszalski objął patronatem Marsz Równości. Zapowiedział udział w wydarzeniu

Autor Mirosław Haładyj
"Chcę budować Kraków wrażliwy i tolerancyjny". A. Miszalski objął patronatem Marsz Równości. Zapowiedział udział w wydarzeniu

Pierwsza decyzja dotycząca patronatu została podjęta przez Aleksandra Miszalskiego. Chodzi o planowany na 18 maja Marsz Równości. Prezydent zapowiedział udział w marszu oraz zapowiedział wywieszenie tęczowej flagi na Urzędzie Miasta.

18 maja ulicami Krakowa przejdzie Marsz Równości. Patronatem zdecydował się objąć wydarzenie prezydent Aleksander Miszalski. To jedna z pierwszych decyzji nowego włodarza stolicy Małopolski. Jak informują urzędnicy, prezydent chciał w ten sposób podkreślić swoje zaangażowanie "w budowanie Krakowa jako miasta wrażliwego i tolerancyjnego, otwartego, będącego domem dla wszystkich."

- Chcę budować Kraków wrażliwy i tolerancyjny, dom wszystkich i dla wszystkich otwarty (…). Wspólnie z Państwem chcę się sprzeciwiać dyskryminacji, bo każda osoba mieszkająca pod Wawelem ma równe prawo do współtworzenia miejskiej rzeczywistości"

- napisał w liście do Stowarzyszenia „Queerowy Maj” prezydent i dodał:

- Różnorodność jest naszą siłą i bogactwem. Nie bez przyczyny Kraków ma w swoim herbie symbol otwartych bram. Równość, wolność, solidarność i szacunek do inności to wartości, którymi nasze miasto chce się wyróżniać.

Aleksander Miszalski jest pierwszym prezydentem Krakowa w historii, który wyraził chęć uczestniczenia w marszu. Włodarz stolicy Małopolski zapowiedział również wywieszenie na magistracie Tęczowej Flagi.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka