piątek, 12 sierpnia 2022 08:48

"Chciał sobie skrócić drogę". Kierowcy nie mogli uwierzyć własnym oczom!

Autor Katarzyna Jamróz
"Chciał sobie skrócić drogę". Kierowcy nie mogli uwierzyć własnym oczom!

Kierowcy, którzy jechali w czwartek (11 sierpnia) około godziny 13.00 autostradą A4 w Tarnowie przecierali oczy ze zdumienia mijając starszego pana, który jak gdyby nigdy nic jechał A4 w stronę Krakowa …na rowerze.

Całe szczęście znaleźli się tacy, którzy wykręcili numer alarmowy i poinformowali o tym co widzieli dyżurnego tarnowskiej policji. Policjant  zdając sobie z sprawę z ogromnego zagrożenia bezpieczeństwa zareagował natychmiast, wysyłając w to miejsce patrol.

– Okazało się, że jednośladem jedzie 78-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Policjantom powiedział, że miał zamiar odwiedzić córkę, a korzystając z A4 chciał sobie skrócić drogę. Na autostradę wjechał na węźle Tarnów-Centrum i po przejechaniu dobrych kilku kilometrów miał zamiar zjechać w niej na węźle Tarnów-Zachód. Całe szczęście, dzięki policjantom planu nie zrealizował. Ocalił za to życie. Za naruszenie zasad bezpieczeństwa ostał ukarany 50-złotowym mandatem

– informuje tarnowska policja.

Funkcjonariusze przypominają, że autostrady, podobnie jak drogi ekspresowe nie są drogami przeznaczonymi do dla rowerzystów. Dotyczy to także poruszania się po nich pasem awaryjnym lub poboczem.

Jechał autostradą na rowerze🤭 Kierowcy, którzy jechali w czwartek około godziny 13.00 autostradą A4 w Tarnowie...

Opublikowany przez Tarnowska Policja Piątek, 12 sierpnia 2022

Inf. KMP Tarnów
Fot. GDDKiA/Edycja Własna

Tarnów - najnowsze informacje