niedziela, 29 sierpnia 2021 10:11

Chrzanów: Burmistrz Maciaszek opuszcza PO

Autor Tomasz Stępień
Chrzanów: Burmistrz Maciaszek opuszcza PO

– Po tych wszystkich wspólnych latach doszedłem jednak do wniosku, że już więcej tutaj zrobić nie mogę. Rozmawiałem o tym z rodziną i z przyjaciółmi, długo o tym myślałem i podjąłem decyzję – mówi Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa. Jego drogi z Platformą Obywatelską właśnie się rozeszły.

Nie oznacza to końca aktywności politycznej burmistrza.  Robert Maciaszek zdecydował się bowiem dołączyć do inicjatywy firmowanej przez Szymona Hołowni, czyli Ruchu Polska 2050. W Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie,  odbyła się konferencja prasowa z udziałem Michała Kobosko, wiceprezesa Stowarzyszenia Polska 2050 i Rafała Komarewicza, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa oraz odpowiedzialnego za budowę struktur politycznych w Małopolsce. Podczas spotkania przedstawieni zostali samorządowcy, którzy tworzą tzw. zespół do rozwoju struktur politycznych Polski 2050 w powiecie chrzanowskim. Oprócz Roberta Maciaszka, burmistrza Chrzanowa, są to dwaj radni Alwerni, Tomasz Tomaszewski i Sławomir Kurnik.

– Podjąłem decyzję o dołączeniu do Polski2050, bo uwierzyłem w ten projekt i chcę się w niego zaangażować, zachęcając do tego inne osoby. Musimy uwierzyć, że nasz głos się liczy, że naprawdę możemy zmienić świat na lepsze, także politykę. Zasługujemy na polityków mądrych, uczciwych, pracowitych i życzliwych dla innych – mówił na konferencji Robert Maciaszek. – W Polsce2050 jest moja nadzieja, że to się uda zrobić, choć mam świadomość, że to będzie długa droga. Nie brakuje mi jednak motywacji i energii by temu podołać.

– Samorząd to władza najbliższa nam, której efekty pracy widzimy na co dzień, którą rozliczamy, którą znamy z bliska. To jest ta władza, którą współtworzymy – mówił z kolei Michał Kobosko. Podkreślił, że właśnie dlatego tak istotne jest, by samorząd się rozwijał, by miał gwarantowane przez państwo możliwości funkcjonowania. – Polska będzie sprawnym państwem, jeśli będziemy mieli sprawny, dobrze funkcjonujący samorząd – dodał Kobosko.

Rafał Komarewicz zaznaczył, że przedstawionych samorządowców łączy skuteczne działanie, umiejętność konsensusu i współpracy dla dobra lokalnej społeczności, a także siła, by Polskę zmieniać na pokolenia, nie kadencję.

Mimo tego, że drogi Roberta Maciaszka i Platformy Obywatelskiej rozeszły się, burmistrz nie staje w opozycji do partii, w której zaczynał swoją polityczną karierę. – Od takich osób jak Witold Pahl, Borys Budka, Marek Sowa, Jacek Krupa, Rafał Trzaskowski, Róża Thun, Olek Miszalski czy Bogdan Klich nauczyłem sięnaprawdęwiele. Kibicuję Platformie, bo cenimy te same wartości. Chcę zaangażować się jednak we współpracę z Polską2050 by dotrzeć do tych wyborców, którzy nie mogą znaleźć dla siebie miejsca na dwubiegunowej scenie politycznej – mówi burmistrz.

fot: Mat. prasowe Polska 2050

Chrzanów - najnowsze informacje