piątek, 19 stycznia 2024 12:00

Co w Krakowie przez weekend? Jest sporo do robienia!

Autor Katarzyna Domagała
Co w Krakowie przez weekend? Jest sporo do robienia!

Zbliża się kolejny pełen ciekawych wydarzeń, szczególnie kulturalnych, weekend w Krakowie. Wszystkim tym, którzy poszukują wartościowych atrakcji na przyszłe piątek, sobotę i niedzielę, podpowiadamy, gdzie i kiedy iść, żeby poczuć się usatysfakcjonowanym.

Platona "Państwo" w reż. Jana Klaty

Jan Klata powraca z głośnym spektaklem, który tym razem zostanie wystawiony na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. To "Państwo" Platona. Adaptacja Jana Klaty to rzecz o demokracji, tyranii i sprawiedliwości. Artysta stawia pytania o ich sens. Zapewne nie zabraknie w tej adaptacji odniesień do współczesności. Spektakl grany jest w języku starogreckim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski przy pomocy słuchawek. Więcej tutaj.  

Plakat promujący spektakl "Państwo" w reż. Jana Klaty

Potańcówka z okazji Dnia Babci i Dziadka

Biblioteka Polskiej Piosenki serdecznie zaprasza wszystkich seniorów na „Potańcówkę z polskimi oraz światowymi przebojami”, która odbędzie się w sobotę, 20 stycznia w forcie nr 52 „Borek” przy ul. Fortecznej 146. Początek o godz. 18.00. Wydarzenia odbywa się z okazji Dnia Babci oraz Dziadka.

Źródło: krakow.pl

Warsztaty szopkowe dla dzieci

W sobotę (20 stycznia) między godziną 11.00 a 18.00 w Galerii Kazimierz (ul. Podgórska 34) odbędą się warsztaty szopkowe. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, jak wyglądają kolejne etapy pracy szopkarza.

Charytatywny koncert kolęd

Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego zaprasza na charytatywny koncert kolęd pt. „Nad Betlejem w ciemną noc”. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego na ul. Szkolnej 4.

Rozmowy o polskim teatrze

W jaki sposób przemiany społeczno-polityczne wpłynęły na rozwój polskiej sceny teatralnej? Jak zmieniały się oczekiwania widzów na przestrzeni lat oraz jaki miały wpływ na proponowany repertuar? Czy pandemia COVID-19 wniosła do teatru nową jakość? Kawiarnia Literacka zaprasza do wspólnej rozmowy o współczesnym teatrze, w której udział wezmą Magdalena Karlikowska-Pąsiek, autorka książki „Kryzys czy szansa na rozwój? Przemiany w polskim teatrze po 1989 i 2020 roku”, oraz Wojciech Rzehak – kierownik Działu Edukacji w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Spotkanie odbędzie się 19 stycznia o godzinie 17.00 w Kawiarni Literackiej przy ul. Krakowskiej 41.

"Zemsta nietoperza" w Operze Krakowskiej

Tym razem polecamy coś dla fanów opery. Dowcipna, salonowa intryga w XIX-wiecznym kurorcie pod Wiedniem. Stary Wiedeń to prawdziwy bohater jednej z najlepszych i najbardziej popularnych operetek świata, czyli "Zemsty nietoperza" Joanna Straussa. Jej napisanie zajęło słynnemu "królowi walca" zaledwie kilka tygodni, prapremiera okazała się olbrzymim sukcesem. Brawurowa komedia pomyłek z intrygującym librettem w doskonałym tłumaczeniu Juliana Tuwima, a wszystko to w rytmach walca i polki – na scenie Opery Krakowskiej.

Foto: Wikipedia

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka