poniedziałek, 29 maja 2023 13:56

Co wchodzi w zakres usług kuriera? Sprawdź kiedy warto go zamówić

Autor Artykuł sponsorowany
Co wchodzi w zakres usług kuriera? Sprawdź kiedy warto go zamówić

Kurier jest najszybszym sposobem na dostarczenie każdej przesyłki. Zakres i cennik usług różnią się w zależności od firmy. Niektórzy przewoźnicy specjalizują się w nietypowych przesyłkach, inni uchodzą za najlepszych w standardowych usługach. Sprawdzamy, kiedy zamówienie kuriera będzie najlepszym pomysłem oraz co oferują poszczególne firmy.

Kurier za pobraniem – czy usługa jest dodatkowo płatna?

Wszystkie firmy kurierskie zajmują się dostarczaniem paczek, jednak różnorodność usług potrafi zaskoczyć. Różnice dotyczą nie tylko rozmiarów, rodzajów opakowań i zawartości, ale także opcji dodatkowych. Zaliczamy do nich wysyłkę za pobraniem oraz dostawę w weekend. Jakie jeszcze tajemnice kryje oferta największych firm kurierskich?  

Kiedyś wysyłanie paczek za pobraniem było dużo popularniejsze niż dzisiaj. Usługa nadal jest dostępna, chociaż należy uiścić za nią dodatkową opłatę. Obsługa paczki pobraniowej stanowi wyzwanie dla kuriera. Nie tylko musi dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres, ale również pobrać należność i wykonać przelew do nadawcy. W przypadku nieprzyjęcia paczki przez odbiorcę może mieć problem z wynegocjowaniem zapłaty od zleceniodawcy.

Kiedy decydujesz się na wysłanie paczki za pobraniem, spodziewaj się wyższej opłaty niż za standardową usługę. U niektórych przewoźników istnieją wyjątki od tej reguły. Możesz wybrać, jak długo jesteś w stanie poczekać na zwrot należności. Jeśli wybierzesz najdłuższy czas oczekiwania, zazwyczaj nie ponosisz dodatkowej opłaty za wykonanie usługi.

Podobnie jak w przypadku pozostałych przesyłek cena zależy także od wymiarów paczki i jej wagi. Warto uważnie zmierzyć każdy bok, ponieważ zaniżenie parametrów może skutkować dodatkowymi opłatami. Pamiętaj, aby mierzyć paczkę po zapakowaniu oraz umieścić etykietę nadawczą w widocznym miejscu. Niektórzy kurierzy oferują wydrukowanie listu przewozowego za dodatkową opłatą, u innych wystarczy umieścić na opakowaniu jedynie kod nadania.

Jak zamówić kuriera?

Zamówienie kuriera nigdy nie było łatwiejsze. W tym celu najlepiej skorzystać ze strony zrzeszającej różne firmy przewozowe. Najtańszego kuriera znajdziesz w ShipCenter. Jednym kliknięciem porównasz oferty kilkunastu przewoźników oraz oferowane przez nich usługi dodatkowe.

Jak zamówić kuriera? Wypełnij dane adresowe adresata i nadawcy. Bardzo ważne jest podanie dokładnych wymiarów paczki, ponieważ od nich zależy koszt wysyłki. Usługi dodatkowe wybierasz w ostatnim kroku. Nie wszyscy kurierzy mają taką samą ofertę. Przydatnymi opcjami są gwarantowane dostawy następnego dnia roboczego lub w weekend.

Czy można zamówić kuriera za granicę?

Chęć wysłania paczki za granicę znacznie ogranicza wybór przewoźników. Wysyłkę do krajów europejskich po odpowiednio wyższych cenach proponuje większość firm. Co ciekawe, często są one niższe niż koszt nadania bagażu rejestrowanego linii lotniczych. Warto przemyśleć wysłanie walizki z pomocą sprawdzonego kuriera, zwłaszcza jeśli wybierasz się za granicę na dłużej.

Aby zamówić wysyłkę międzynarodową, musisz w formularzu zmienić domyślny kraj docelowy. Niektóre firmy dostarczają paczki w najdalsze zakątki świata – do Australii, USA czy Azji. Usługi nie należą do najtańszych, ale dobrze wiedzieć, że istnieje taka możliwość. Każda paczka międzynarodowa powinna być ubezpieczona. Większość firm nie pozwala na nadanie paczek zagranicznych za pobraniem, jednak oferują szereg innych usług dodatkowych. W kilka sekund porównaj ceny każdej z nich i wysyłaj paczki, gdzie tylko zechcesz.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka