czwartek, 19 sierpnia 2021 09:53

Cztery Małopolanki powalczą o tytuł najpiękniejszej. Finał zbliża się wielkimi krokami

Autor Aleksandra Tokarz
Cztery Małopolanki powalczą o tytuł najpiękniejszej. Finał zbliża się wielkimi krokami

Nowa Miss Polski wybrana zostanie już po raz trzydziesty drugi. Do rywalizacji o tytuł najpiękniejszej Polski stanie 24 pań ze wszystkich regionów kraju. W gronie finalistek znajdują się aż cztery Małopolanki. Która okaże się najpiękniejszą? Tego dowiemy się już w piątek.

Finalistki Miss Polski 2021 powalczą również o nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy złotych, a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie, takich jak Miss Universe, Miss International i Miss Supranational. Podczas wyborów nowej Miss Polski finalistki zaprezentują się w kilku pokazach, m.in. w kolekcji casual, strojach kąpielowych oraz w sukniach ślubnych i wieczorowych. Reżyserem gali finałowej Miss Polski 2021 będzie Szymon Łosiewicz, choreografię przygotuje Anna Bubnowska, a za stylizację finalistek i gwiazd wieczoru odpowiada Katarzyna Cygańska.

Show poprowadzi Krzysztof Ibisz oraz Izabela Janachowska, a także jedna z sióstr ADiHD - Ilona Krawczyńska. Wszystko będzie można obejrzeć na antenie Polsatu od godz. 20:00.

Co roku duże emocje wzbudza również jury konkursu, które doradza widzom, na którą kandydatkę powinni oddać głos. W tym roku finalistki oceniać będą równie piękne i inspirujące kobiety – Edyta Herbuś, Viki Gabor, Viola Piekut i Ewa Wachowicz. Znanym paniom doradzać będą również byłe laureatki konkursu: Miss Polski 2020 Anna-Maria Jaromin, Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska, Miss Polski 2004 Elżbieta Sawerska i Miss Polski 2019 Magdalena Kasiborska.

Gala finałowa odbędzie się 20 sierpnia w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

REPREZENTANTKI MAŁOPOLSKI

8. Justyna Kokoszka - Sucha Beskidzka, woj. małopolskie / I Wicemiss Beskidów 2021
@justynakokoszka_
„Mam 18 lat. Na co dzień rozwijam moje umiejętności muzyczne w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej 2 st. w Krakowie. Gram na fortepianie i flecie poprzecznym. Moją przyszłość łączę z psychologią i coachingiem, w którym chciałabym skupić się na pracy z kobietami, nad rozwijaniem ich wewnętrznego piękna. Niedawno napisałam e-book’a, w którym dzielę się wiedzą na temat budowania relacji opartych na wzajemnym szacunku i zrozumieniu”.

Justyna Kokoszka

10. Zofia Krupa - Kraków, woj. małopolskie / zielona karta regionalna 2021
@zofia_julia_krupa
„Mam 20 lat. Obecnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję gospodarkę przestrzenną. Jednak moim marzeniem jest zostać architektem wnętrz. Muzyka to moja pasja! Od 5 roku życia śpiewam i gram na pianinie. Góry to mój drugi dom, to odskocznia od codziennych obowiązków. Właśnie tam ładuję swoje baterie i czuję się jak ryba w wodzie! Na co dzień jestem radosną i pomocną osobą, która zawsze znajduje pozytywne strony życia. Od pewnego czasu zajmuję się modelingiem, który pozwala mi wyrażać swoją duszę artystki”.

Zofia Krupa

13. Magdalena Majda - Świniarsko, woj. małopolskie / I Wicemiss Małopolski 2021
@magdalenaa.majda
„Mam 20 lat. Na co dzień studiuję biologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuję się psychologią kryminalną oraz biologią molekularną. W przyszłości chciałabym pracować w diagnostyce molekularnej nowotworów, aby przyczynić się do rozwoju nowych terapii onkologicznych. Wolny czas spędzam na czytaniu książek, gotowaniu oraz długich spacerach z moim pieskiem”.

Magdalena Majda

24. Gabriela Ziembańska - Sidzina, woj. małopolskie / Miss Małopolski 2021
@gabriela.ziembanska
„Mam 23 lata. Jestem studentką drugiego stopnia Architektury na Politechnice Krakowskiej. Dążę do tego, aby w przyszłości być nie tylko architektem - inżynierem ale również artystą. Chciałabym decydować i kształtować otaczającą nas przestrzeń. Moją największą pasją jest moja praca. Jestem szczęśliwa, że mogę robić to co kocham. W wolnej chwili uwielbiam spędzać aktywnie czas, głównie dlatego, że jest to połączone z podróżowaniem oraz odkrywaniem nowych miejsc. Uważam, że w życiu trzeba być egoistą, pozytywnym oczywiście. Trzeba dobrze poznać siebie, swoje pragnienia i realizować je w zgodzie z samym sobą i resztą świata”.

Gabriela Ziembańska

fot. Miss Polski 2021

Małopolska - najnowsze informacje