poniedziałek, 6 czerwca 2022 08:27

Czy inwestowanie nadal się opłaca?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy inwestowanie nadal się opłaca?

Obecne czasy są bardzo niestabilne dla rynków finansowych na całym świecie. Wiele osób zastanawia się więc jak ulokować swoje oszczędności i co czeka inwestorów w przyszłości. Wątpliwości budzą zarówno tradycyjne modele inwestycyjne, jak i te, które związane są z nowymi technologiami. W jaki sposób można dziś lokować oszczędności?

Galopująca inflacja sprawia, że pieniądze szybko tracą na wartości. Dlatego opłacalna inwestycja musi przynosić zyski, które nie tylko wyrównują tę stratę, ale pozwalają ostatecznie wyjść na plus. W co można inwestować?

Kryptowaluty

Rekordowe wzrosty, jakie w ostatnich latach odnotowywał bitcoin, z pewnością na stałe zapiszą się w historii inwestowania. Aktualne ceny tej kryptowaluty prezentuje kantor bitcoin https://swap.ly/pl/. Kantor kryptowalut służy także do kupna i sprzedaży bitcoina. Wiele osób, które nie zdążyły załapać się na najwyższe zyski, obecnie pokłada nadzieję w innych kryptowalutach. Kup bitcoin, jeśli chcesz zarobić – takich rad jest mnóstwo. Jednak ten rynek jest bardzo dynamiczny i można spodziewać się zarówno wzrostów, jak i korekt kursu tej kryptowaluty. Chociaż wydaje się to dobra inwestycja; patrząc na dane historyczne dotyczące kursu bitcoina, odnotowuje on wyraźne wzrosty raczej w dłuższej perspektywie. Więcej o obrocie kryptowalutą znajdziesz tu: "Pieniądze to nie wszystko" Sprawdź! Warto zapoznać się z tym felietonem przed wejściem na rynek kryptowalut.

NFT

NFT to stosunkowo nowa technologia, która opisywana jest jako narzędzie mogące odmienić internet. Wiele osób wierzy, że w przyszłości zanotuje ona wzrosty podobne do tych, jakie obserwowaliśmy w przypadku kryptowalut. Jednak pojawiają  się też coraz liczniejsze głosy krytyczne. Głównym problemem NFT jest fakt, że jest to nowa technologia, której wiele osób jeszcze do końca nie rozumie. Nie wiadomo również, czy okaże się tak przydatna, jak spodziewają się jej twórcy. Dlatego nie sposób  przewidzieć, jak będzie wyglądała przyszłość NFT.

Nieruchomości

Ten model inwestowania raczej nie dostarczy w najbliższym czasie tak ogromnych zysków, jak kryptowaluty w swoim najlepszym okresie. Jednak jest to inwestycja bardziej stabilna, przeznaczona dla osób, które nie oczekują natychmiastowych profitów. Już od dawna wielu sceptyków przepowiada pęknięcie bańki nieruchomości. Jednak mimo wielu gwałtownych zmian i bezprecedensowych wydarzeń, z jakimi mamy do czynienia w ostatnich dwóch latach, ceny nieruchomości nadal pną się w górę. Rośnie także rynek najmu; takie mieszkania zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach znajdują najemców praktycznie od razu. Dlatego zakup nieruchomości w dobrej lokalizacji, powinien w dłuższej perspektywie czasu przynieść inwestorowi oczekiwany zysk.

Lokaty

Banki są obecnie w sytuacji, w której nie muszą nadmiernie zabiegać o dopływ nowych środków. Dlatego aktualnie dostępna oferta lokat nie jest specjalnie korzystna dla inwestorów. Niskie oprocentowanie raczej nie uchroni oszczędności przed skutkami inflacji. Dlatego lepiej rozważyć inne sposoby inwestowania.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje