poniedziałek, 12 października 2020 10:21

Dąbrowa Tarnowska: Pacjentka z koronawirusem uciekła ze szpitala! Interweniowali policjanci

Autor Aleksandra Tokarz
Dąbrowa Tarnowska: Pacjentka z koronawirusem uciekła ze szpitala! Interweniowali policjanci

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej szukali pacjentki, która chcąc uniknąć hospitalizacji, oddaliła się ze szpitala. Kobieta była zakażona koronawirusem.

W sobotę (10.10) około godz. 20, oficer dyżurny dąbrowskiej komendy został powiadomiony przez służby medyczne z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej o ucieczce pacjentki, która jest zakażona COVID-19. Zgłoszenie to postawiło na nogi zarówno funkcjonariuszy dąbrowskiej komendy, jak i pogotowie ratunkowe. Policjanci wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalanie kierunku, w jakim zarażona kobieta się oddaliła.

Funkcjonariusze zastali 65-latkę w miejscu zamieszkania. Jak się okazało szpital opuściła samowolnie i udała się do domu własnym pojazdem, nie informując personelu medycznego oraz nie kontaktując się z nikim. Policjantom, którzy odnaleźli ją w domu powiedziała , że powodem oddalenia się z ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej był fakt sprawowania opieki nad 90-letnią matką i chęć szybkiego powrotu do domu.

Kobieta została skierowana na izolację domową, a mundurowi poinformowali Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej o zaistniałej sytuacji, która teraz będzie oceniać czy mieszkanka powiatu oddalając się samowolnie  z placówki medycznej zachowała wymogi sanitarne i nie naraziła nikogo na możliwość zarażenia się wirusem.

inf./fot. Małopolska Policja

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje