poniedziałek, 18 maja 2020 09:50

Dąbrowski Dom Kultury z dotacją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Kultura w sieci”

Autor Marzena Gitler
Dąbrowski Dom Kultury z dotacją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Kultura w sieci”

Projekt „Cyfrowy dom kultury – warsztaty i pokazy artystyczne” złożony przez Dąbrowski Dom Kultury uzyskał wysoką ocenę w Narodowym Centrum Kultury i dotację w wys. 21 tys. zł na realizację.

W ramach projektu zaplanowano edukacyjne warsztaty artystyczne, w których na żywo będzie można uczestniczyć z domu.  Łącznie odbędzie się 40 zajęć on-line w 5 kategoriach dla około 80 odbiorców (dzieci i młodzież, seniorzy – warsztaty kulinarne). Programem objęte są zajęcia: taneczne (taniec nowoczesny), plastyczne (w oparciu o stacjonarne koło „Pastele”), muzyczne (szkółka muzyczna DDK). W obszarze plastyki oprócz warsztatów on-line przewidziano też pokazy ciekawych technik i form zaprezentowane przez kilku artystów ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego.

Przygotowanie techniczne i merytoryczne do realizacji zadania odbędzie się w czerwcu, po podpisaniu umowy dotacyjnej. Cykl warsztatów i pokazów w sieci zaplanowano na jesień tego roku (wrzesień i październik). W kontekście stopniowego odmrażania kultury zadanie „Cyfrowy dom kultury” będzie miało znaczenie stymulujące, a w przypadku ewentualnej drugiej fali epidemii i koniecznych restrykcji społecznych oraz w przyszłości na wypadek ewentualnych innych podobnych zagrożeń, będzie stanowiło istotny kapitał wiedzy i doświadczeń dla animatorów i odbiorców kultury w regionie.

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje