niedziela, 15 października 2023 06:00

Delegacja niemiecka ze zwycięstwem w Nowym Sączu. Starosta liczy na rewanż

Autor Patryk Trzaska
Delegacja niemiecka ze zwycięstwem w Nowym Sączu. Starosta liczy na rewanż

Wynikiem 4:3 dla delegacji z Powiatu Unna w Niemczech zakończył się mecz piłki nożnej z drużyną Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Rozegrano go dzisiaj w hali sportowej w Marcinkowicach. Niemcy przebywają na Sądecczyźnie z rewizytą. Powiat Unna i Powiat Nowosądecki podpisały umowę o partnerstwie ponad 20 lat temu.

- Gratuluję zwycięstwa i już czekam na rewanż – mówił z uśmiechem starosta Marek Kwiatkowski wręczając puchar przechodni staroście Powiatu Unna Mario Löhrowi. - Zawodnicy obu drużyn dali z siebie wszystko i grali przestrzegając zasad fair play. Poprzedni mecz, w Niemczech wygraliśmy 7:4 i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Na boisko wybiegli m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, członek Zarządu Marian Dobosz, radni powiatowi - Marcin Bulanda i Piotr Ogorzałek, Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu oraz pracownicy: Jakub Gondek, Marek Kmak i Paweł Kocemba. Wśród kibiców była m.in. Zofia Nika - członek Zarządu PN i skarbnik Powiatu Małgorzata Bochenek.

W skład delegacji z partnerskiego Powiatu Unna weszli m.in.: Mario Löhr – starosta Powiatu Unna, Mike-Sebastian Janke – Kreisdirektor – Dyrektor Urzędu i Skarbnik, Jens Krammenschneider-Hunscha - członek rady powiatowej SPD i wiceprzewodniczący tej frakcji parlamentarnej, Jens Hebebrand - członek rady okręgowej SPD, Martin Niessner - członek rady okręgowej CDU, Herbert Goldmann - przedstawiciel okręgu Bündnis 90/Die Grünen – Partia Zielonych.

Fot. Maria Olszowska

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka