poniedziałek, 14 lutego 2022 13:17

Dlaczego body niemowlęce nie powinno być za mocno dopasowane?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego body niemowlęce nie powinno być za mocno dopasowane?

Body niemowlęce to niezbędny element zarówno szpitalnej wyprawki dla noworodka, jak również niemowlęcej szafy. W pierwszych miesiącach życia maluch spędza w nim większość czasu, dlatego powinno ono być wykonane z przyjemnego w dotyku, ciepłego materiału, który nie będzie podrażniał skóry maluszka. Pamiętajmy jednak o tym, że na komfort pociechy ma nie tylko jakość wykonania body niemowlęcego, ale także rozmiar ubranka. Dlaczego body nie powinno być zbyt mocno dopasowane?

Dobre body dla dzieci – cechy

Zanim odpowiemy na postawione w tytule pytanie, zastanówmy się, czym w ogóle cechuje się wysokiej jakości body dla niemowląt. W końcu idealnie dobrany rozmiar na niewiele się zda, jeśli sam bodziak będzie wykonany z kiepskich, drażniących skórę materiałów. Jakie zatem są cechy dobrego body?

Przede wszystkim, body niemowlęce powinno być wykonane z naturalnego materiału, który będzie ciepły, przyjemny w dotyku i nie podrażni delikatnej, niemowlęcej skóry. Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu bodziak wykonany w stu procentach z bawełny – ogrzeje ona ciało i nie spowoduje wysypek, zaczerwienień i podrażnień.

Innym aspektem, na który należy zwrócić szczególną uwagę, jest zapięcie. W sklepach z odzieżą dla najmłodszych, takich jak Coccodrillo, można znaleźć body zapinane na napy na ramieniu, bodziaki kopertowe oraz ubranka zapinane na całej długości. Możliwości jest wiele, ale najważniejsze jest to, by zapięcie umożliwiało zmianę pieluszki bez konieczności rozbierania malucha.

Dlaczego body dla dzieci nie powinno być zbyt obcisłe?

Narodziny dziecka to zawsze wydarzenie, radość i ekscytacja. Nic więc dziwnego, że wielu świeżo upieczonych rodziców dokłada wszelkich starań, by wszystko, co do tyczy noworodka, było idealne. Perfekcjonizm ma jednak również pewne wady – zdarza się, że rodzice starają się dobrać ubranka dla malucha, które będą na nim leżały idealnie. Pamiętajmy jednak, że body dla dzieci nie powinno być zbyt obcisłe. Dlaczego?

Powodów jest przynajmniej kilka. Przede wszystkim, zbyt mocno dopasowane body niemowlęce będzie dla dziecka po prostu niewygodne – będzie krępowało ruchy i podwijało się przy machaniu rączkami i nóżkami. A to oznacza więcej stresu, płaczu i ogólnego niezadowolenia. Co więcej, zbyt obcisły bodziak może również drażnić delikatną skórę, obcierać maluszka i powodować, że będzie on mocniej się pocił.

Kolejna sprawa – dzieci w pierwszych miesiącach życia rosną bardzo szybko. Body dla niemowląt, które już w momencie kupna jest obcisłe, dosłownie za chwilę stanie się zbędne. W tym aspekcie lepiej myśleć nieco bardziej przyszłościowo – uwierz nam, nawet kupując nieco luźniejsze body, będziesz musiała wymieniać ubranka dość często. 😉

Gdzie kupować bodziaki?

Gdzie kupować bodziaki, by dobrze trafić? Najlepiej zrobisz, jeśli zapoznasz się z ofertami sklepów z odzieżą dla najmłodszych, takich jak wspomniane już Coccodrillo – takie marki oferują wysokojakościowe body niemowlęce, które spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa i są dostępne w najróżniejszych rozmiarach.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje