poniedziałek, 16 sierpnia 2021 07:08

Dlaczego ludzie tracą pieniądze na giełdzie?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego ludzie tracą pieniądze na giełdzie?

Według badań, 90% uczestników giełdy traci pieniądze. Osiąganie stałego zysku nie jest tak trudne, jak się wydaje. Najważniejsze, aby nie popełniać tych błędów.

5 powodów, dla których ludzie tracą pieniądze i jak ich uniknąć?

Powód nr 1. Brak edukacji i wybieranie inwestycji na podstawie porad.

Ludzie chętnie ufają radom przyjaciół, kolegów z pracy lub przeczytanego właśnie magazynu finansowego. W przypadku inwestycji i budżetu osobistego takie zaufanie nie zawsze jest uzasadnione - częściej prowadzi do poważnych błędów i strat finansowych. Aby mieć pewność, że Twoje dochody kilkukrotnie przewyższają wydatki, zdaj się na porady ekspertów w kwestii inwestycji.

Powód nr 2. Próbuje szybko zarobić.

Ludzie chcą się wzbogacić natychmiast, ale tak nie jest. Musisz zrozumieć, że nie ma czegoś takiego jak "łatwe pieniądze": duże sumy pieniędzy, uzyskane bez wysiłku, są łatwo rozdzielane przez ludzi. Ale 100% droga do sukcesu jest tak solidna i pewna, że po wejściu na szczyt, już nigdy z niego nie zejdziesz! A wśród tych, którzy obiecują wzbogacić się w jeden dzień, jest wielu oszustów - wiarygodne firmy mówią od razu o ryzyku i trudnościach.

Powód nr 3. Wejście na rynek bez przygotowania.

Możesz wejść na rynek w każdej chwili. Ale bez odpowiedniego przygotowania i treningu będzie to błąd: możesz źle oszacować swoją siłę, wejść na rynek zbyt wcześnie lub zamknąć transakcję zbyt późno. Zdobędziesz doświadczenie, ale Twój główny cel handlu - osiągnięcie zysku - nie zostanie osiągnięty. Musisz zrozumieć rynek i zacząć handlować, kiedy będziesz gotowy. Przynajmniej w minimalnym stopniu.

Powód #4. Chęć zatrzymania tracących transakcji.

Jeśli chcesz uniknąć strat pieniężnych, nie trzymaj się kurczowo swoich błędów. Zwycięskie transakcje powinny być zachowywane, podczas gdy przegrane powinny być odrzucane tak wcześnie, jak to możliwe. Lepiej jest zamknąć pozycję i przepracować ten błąd. Wielcy inwestorzy, tacy jak Warren Buffett, osiągnęli 80% rentowności, ponieważ nauczyli się, jak odpuszczać transakcje, aby je dobrze przeprowadzić.

Powód #5. Brak cierpliwości.

Cierpliwość jest kluczem do sukcesu na giełdzie. Główną rzeczą, którą musisz zrobić, to kupić dobre akcje i dać im trochę czasu. To jest jedyny sposób na zarobienie pieniędzy tutaj.

Rozumiemy dlaczego ludzie popełniają te błędy i nie potrafią wykorzystać możliwości zarabiania pieniędzy na rynku finansowym. Niezbędna wiedza zbyt długo pozostawała w rękach niewielkiej liczby osób.

Wnioski

Jeśli zrozumiesz te powody i będziesz ich unikać, dasz sobie wielką szansę na realizację swoich najśmielszych marzeń. Idź do przodu, szlifuj swoją strategię, a pewnego dnia dostaniesz to, o czym marzyłeś od tak dawna.

O wiele łatwiej i korzystniej jest jednak skorzystać z usług profesjonalistów - niezależnych doradców inwestycyjnych. Ludzie zamożni wolą korzystać z pracy innych ludzi, ponieważ cenią ich czas. Immediate Edge opinie, program Profit Maximizer, Pattern Trader opinie - to programy giełdowe, które pomogą zrozumieć mechanikę giełdy i uniknąć wielu typowych błędów dla inwestorów giełdowych.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje