sobota, 19 września 2020 08:36

Dlaczego warto sięgać po cytrusy?

Autor Głos 24
Dlaczego warto sięgać po cytrusy?

Cytrusy cieszą się wielką popularnością w Polsce, co nie powinno nas dziwić. Owoce tego typu są nie tylko smaczne, ale i zdrowe, a regularne korzystanie z ich właściwości każdemu z nas może przynieść wiele korzyści. W jaki sposób zdrowa dieta z takim dodatkiem będzie wspierać nasz organizm?

Powodów, dla których warto włączyć cytrusy do swej diety, jest sporo. Te soczyste owoce mają ogromną wartość odżywczą, dzięki czemu pozwalają nam utrzymać organizm w dobrej formie. Bez względu na to, czy sięgniemy po cytrynę, pomarańczę czy mandarynkę, nasz organizm sporo zyska. Wiadomo, że cytrusy nie zawierają zbyt wielu kalorii, są za to bardzo dobrym źródłem błonnika. Efekt? Odchudzanie z takim wsparciem będzie o wiele łatwiejszym zadaniem dla wielu z nas. W owocach tych nie brak również wody, dzięki czemu stają się one rewelacyjnym uzupełnieniem zdrowej diety w okresie letnich upałów, gdy odpowiednie nawodnienie organizmu staje się sprawą bardzo ważną.

W cytrusach nie brak też tak ważnych dla zdrowia substancji, jak witamina C, dzięki której nasz układ odpornościowy może funkcjonować w odpowiedni sposób, oraz flawonoidy, dzięki którym cytrusy zaczęły odgrywać dość istotną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych. Wiadomo też, że osoby regularnie sięgające po cytrusy rzadziej cierpią z powodu kamieni nerkowych, są też skuteczniej chronieni przed tymi chorobami, które atakują nasz układ nerwowy. Zdrowa dieta z takim dodatkiem pomoże nam też zadbać o serce, które każdego dnia musi sobie radzić z wieloma zadaniami.

Cytrusy to uniwersalne owoce, dzięki którym łatwiej będzie nam utrzymać dobrą formę i piękny wygląd. Zdrowa dieta z ich udziałem może się też okazać prostym sposobem na urozmaicenie swego menu, gdyż owoce te świetnie sprawdzają się i jako samodzielne przekąski, i jako składniki domowych deserów. Możliwości włączenia cytrusów do diety jest wiele, zatem każdy z nas znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie. A że korzyści związane z regularnym sięganiem po takie owoce są liczne, warto włączyć je do swego menu możliwie jak najprędzej.

______________________

Autor: Martyna Pietruszka, właścicielka bloga kulinarnego https://prostepesto.pl

"Przepis pochodzi z blogu kulinarnego ProstePesto.pl"

Gotowanie - najnowsze informacje