piątek, 8 września 2023 11:58

Do komendy wbiegła przestraszona kobieta. Chodziło o ludzkie życie

Autor Katarzyna Jamróz
Do komendy wbiegła przestraszona kobieta. Chodziło o ludzkie życie

Dwóch policjantów widząc leżącego bez oznak życia mężczyznę, przystąpiło do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu defibrylatora AED przywrócili jego funkcje życiowe.

W środę (6 września) przed godziną 17:00 do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum przybiegła kobieta, która poinformowała mundurowych, że na ul. Bandrowskiego na chodniku, kilkadziesiąt metrów od komisariatu, leży starszy mężczyzna i nie daje oznak życia.

– Będący w komisariacie patrol w składzie Kamil Szczęch i Jakub Zelek wybiegli z budynku, bez trudu odnajdując leżącego mężczyznę. Starszy pan leżał bez oddechu i pulsu. Mundurowi natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). W tym samym czasie przez radiostację o sytuacji powiadomili dyżurnego, który wezwał na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Funkcjonariusze podjęli także decyzję o wykorzystaniu będącego na wyposażeniu komisariatu defibrylatora AED. Przy jego pomocy oraz wykonując przez cały czas resuscytację, oczekiwali karetkę pogodowa. Po jej przyjeździe wspólnie z ratownikami reanimowali mężczyznę. Finalnie udało się przywrócić jego funkcje życiowe – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do tarnowskiego szpitala, gdzie objęto go fachową opieką lekarską.  

Inf. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka