czwartek, 22 kwietnia 2021 09:55

Do OSP Bibice wstąpił 80 lat temu. Honorowy strażak obchodził 101 urodziny!

Autor Aleksandra Tokarz
Do OSP Bibice wstąpił 80 lat temu. Honorowy strażak obchodził 101 urodziny!

19 kwietnia społeczność Ochotniczej Straży Pożarnej w Bibicach miała prawdziwe święto. Tego dnia swoje 101 urodziny obchodził honorowy strażak jednostki – Stanisław Figiel.

Być może trudno w to uwierzyć, ale Stanisław Figiel w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Bibicach wstąpił 80 lat temu! Przez lata był aktywnym strażakiem, a dziś jest strażakiem honorowym.

Urodził się 19 kwietnia 1920 roku w Bibicach. W tym roku świętował więc 101 urodziny! Pan Stanisław jest jednocześnie najstarszym mieszkańcem Babic.

- Taki dzień jest dla nas wyjątkowym świętem. Niewielu ludziom Opatrzność Boska pozwala osiągnąć wiek, o którym marzymy wszyscy i niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny Jubileusz. Serdecznie gratulujemy, wyrazy uznania dla przeżytych lat i życzenia wszelkiej pomyślności i pogody ducha na kolejne lata. Niech każdy dzień wnosi w Twoje życie Druhu Stanisławie wiele ciepła, miłości i niech życie upływa Ci w spokoju i zdrowiu – napisali w mediach społecznościowych strażacy z OSP w Bibicach.

Dołączyli także fotografie, na których pan Stanisław dumnie prezentuje urodzinowy prezent.

19 kwiecień 2021 rok Z wielką radością świętujemy 101 rocznicę urodzin naszego Druha, a jednocześnie najstarszego...

Opublikowany przez OSP Bibice Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Za zaangażowanie w życie społeczności pan Stanisław wielokrotnie odbierał dyplomy i medale, odznaczono go także Krzyżem Batalionów Chłopskich.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć panu Stanisławowi 200 lat!

fot. OSP Babice

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje