środa, 15 listopada 2023 15:07

Dorabianie kluczy – ile kosztuje i komu je zlecić?

Autor Artykuł sponsorowany
Dorabianie kluczy – ile kosztuje i komu je zlecić?

Klucze do drzwi to niewielkie przedmioty pełniące bardzo istotną funkcję. Umożliwiają one nam bowiem otwieranie oraz zamykanie drzwi. Czasem zdarzają się jednak sytuacje, w których potrzebujemy dodatkowego egzemplarza, gdy np. chcemy przekazać je współlokatorowi czy bliskiej osobie. Ile trwa, komu zlecić i ile kosztuje dorabianie kluczy? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Dorabianie kluczy – w jakich sytuacjach jest potrzebne?

Dorabianie kluczy jest usługą, której zazwyczaj poszukujemy w momencie, gdy potrzebujemy więcej egzemplarzy posiadanych przez nas kluczy. Często dzieje się tak, gdy chcemy przekazać klucze bliskiej osobie np. dorastającym dzieciom, rodzicom, rodzeństwu bądź lokatorom lub współlokatorom. Czasem chcemy po prostu posiadać zapasowy klucz na wszelki wypadek, a czasem przekazać zapasowy klucz przyjaciołom czy sąsiadom na czas naszego wyjazdu w celu podlewania kwiatów czy rzucenia okiem raz na jakiś czas, co dzieje się w naszym mieszkaniu.

Niekiedy decydujemy się także dorobić klucze w przypadku ich zgubienia. Nie zawsze jest to najlepszy pomysł, ponieważ nigdy nie mamy pewności, czy zostały one zgubione, czy skradzione. Jeśli trafiły w niepowołane ręce, ryzykujemy naszym bezpieczeństwem. Z tego powodu dużo lepszym rozwiązaniem jest całkowita wymiana zamków lub przynajmniej wymiana wkładki w zamku. Tego rodzaju zadanie dobrze jest powierzyć specjalistom od zamków, czyli ślusarzom. Na najlepszą, fachową pomoc, w tym także w zakresie wymiany zamków i dorabiania kluczy, można liczyć decydując się na współpracę z Pogotowiem zamkowym, którego pełna oferta znajduje się na stronie: https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl/

Ile czasu trwa dorabianie kluczy?

Zastanawiasz się, ile czasu zajmie dorobienie klucza do Twojego mieszkania bądź domu? Często wykonania tego rodzaju usługi oczekujemy od ręki, jednak nie zawsze jest to możliwe. O czasie realizacji decyduje kilka czynników, zaś za podstawowy uznaje się rodzaj klucza, który ma zostać dorobiony. Dużo szybciej, bo już w zaledwie kilka minut, możemy otrzymać zapasowy klucz o prostej budowie niż w przypadku dorabiania skomplikowanych kluczy. Pozostałe aspekty, które także mają znaczenie, to ilość zamówień w wybranej firmie dorabiającej klucze czy godzina zgłoszenia się do specjalisty. Z tego powodu każdorazowo przed wykonaniem usługi warto upewnić się, jaki będzie czas oczekiwania na dodatkowy egzemplarz naszych kluczy (szczególnie, gdy bardzo nam się spieszy).

Ile kosztuje dorabianie kluczy?

Koszt dorobienia kluczy, podobnie jak czas realizacji usługi, może być różny w zależności od kilku czynników. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj klucza oraz skomplikowanie jego wzoru. Zazwyczaj cena tego rodzaju zlecenia to kilkadziesiąt złotych, jednak w przypadku trudnych do odtworzenia wzorów może sięgać nawet kilkuset złotych.

Gdzie najlepiej dorobić klucze?

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowy egzemplarz kluczy w Twoim mieście, to powinieneś skierować się do sprawdzonej firmy, która wykonuje tego rodzaju usługi. Gdzie znaleźć rzetelnych specjalistów? Dobrym sposobem jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową interesującej nas frazy wraz z lokalizacją np. dorabianie kluczy Katowice i zapoznanie się z opiniami wystawionymi przez osoby, które korzystały z usług ślusarskich danej firmy. Jedną z rzetelnych firm specjalizujących się w wykonywaniu dodatkowych egzemplarzy kluczy jest Pogotowie zamkowe, które słynie z wysokiej jakości realizacji zleceń, dlatego jest cenione przez tysiące klientów w całej Polsce.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka