wtorek, 26 stycznia 2021 14:43

Dostarcz najlepsze jedzenie dla psa, a on odpłaci Ci długim życiem w zdrowiu i dobrej formie!

Autor Artykuł zewnętrzny
Dostarcz najlepsze jedzenie dla psa, a on odpłaci Ci długim życiem w zdrowiu i dobrej formie!

Każdy opiekun czworonoga stoi przed niemałym wyzwaniem, a konkretnie wyborem jedzenia dla psów. Psia dieta jest zmienna w ciągu całego życia czworonoga i jest uzależniona od wielu zmiennych, począwszy od wieku, rasy jak i ewentualnych chorób czy dolegliwości. Jeżeli zależy Ci na tym, aby dostarczać jak najlepsze jedzenie dla psa - poniżej prezentujemy najważniejsze wytyczne, którymi warto się kierować przy przygotowywaniu posiłków.

1. Psie jedzenie - o czym musisz pamiętać?

2. Jedzenie gotowane dla psa - zdrowie i wygoda!

Psie jedzenie - o czym musisz pamiętać?

Punktem wyjściowym przy zmianie diety czy jej urozmaiceniu jest to, aby nie dokonywać drastycznych zmian w jadłospisie swojego pupila. Jeżeli zatem postanowisz dostarczać swojemu czworonogowi naturalnej karmy dla psów - zrób to stopniowo. Nagła zmiana w sposobie żywienia może bowiem skończyć się dla zwierzęcia problemami żołądkowymi oraz wizytą u weterynarza. Stopniowe wprowadzanie nowej karmy najpierw w małych ilościach, a potem odpowiednio zwiększane zapewni psiemu żołądkowi bezpieczeństwo. Karmy mokre dla psa są z reguły smaczniejsze i bardziej aromatyczne, co pozwoli zachęcić do posiłku nawet największego niejadka. Zdrowe jedzenie dla psa pozwoli Ci uniknąć problemów z częstymi chorobami występującymi u psów czy niestrawnością wywołaną długofalowym przyjmowaniem tanich, marketowych karm.

Jedzenie gotowane dla psa - zdrowie i wygoda!

Dobre jedzenia dla psa to takie, które jest świeże, przygotowane z dobrej jakości składników i co najważniejsze - w pełni odpowiada na jego potrzeby, zarówno pod kątem zapotrzebowania energetycznego jak i innych aspektów. Pies-kanapowiec, który np. jest w trakcie rekonwalescencji i wychodzi jedynie na krótkie spacery w ciągu dnia ma mniejsze zapotrzebowanie kaloryczne niż zwierzę, które spędza czas na aktywnościach na zewnątrz i do tego trenuje psie sztuczki wraz z opiekunem. Dostosowanie zbilansowanych posiłków dla Twojego pupila zapewni mu nie tylko zdrowie i lepsze życie, ale także przyjemność. Dla urozmaicenia możesz dodatkowo podawać psu karmę w zabawkach typu kong - po napełnieniu ich zwierzak będzie musiał wydobyć karmę mokrą dla psa wylizując zawartość zabawki. To zdecydowanie atrakcyjniejsza forma podania psu pożywienia niż standardowo z miski. Dlaczego? Pupil skupia się niejako na samodzielnym wydobyciu jedzenia, jeśli dodatkowo przed podaniem zmrozisz zawartość - wówczas psie jedzenie będzie trudniejsze do wydobycia, co pozwoli zająć zwierzę na dłużej. Taka forma zaktywizowania go to także dobry pomysł na schłodzenie zwierzęcia w upalny dzień.

Ekologia - najnowsze informacje