niedziela, 4 kwietnia 2021 18:01

Dramat w Tarnowie. Mężczyzna wyskoczył z płonącego mieszkania na 9 piętrze

Autor Tomasz Stępień
Dramat w Tarnowie. Mężczyzna wyskoczył z płonącego mieszkania na 9 piętrze

W Tarnowie na ulicy ul. Promiennej w mieszkaniu na 9 piętrze wybuchł pożar. Gdy na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej, z objętego ogniem mieszkania wyskoczył mężczyzna. Nie przeżył.

Straż pożarna dostała zgłoszenie o pożarze około godziny 21. Na 9 piętrze w jednym z mieszkań widać było siedzącego na parapecie mężczyznę, a za nim ogień. Nawoływali z dołu, chcąc zniechęcić mężczyznę do skoku. – Strażacy próbowali załagodzić sytuację i przekonać mężczyznę, żeby nie skakał albo żeby skoczył na zabezpieczone miejsce  – opisuje sytuację asp. szt. Paweł Klimek z Komendy Policji w Tarnowie. Szybko dostali się na 9 piętro i zlokalizowali mieszkania, ale do środka musieli wchodzić siłowo, wyważając drzwi. Zastali nadpalony pokój i 36-leniego mężczyznę, który w momencie wyważenia drzwi wyskoczył z okna. – Niestety nie udało się ani zabezpieczenie mężczyzny, ani wyznaczenie bezpiecznego miejsca. Mężczyzna wyskoczył. Wszystko działo się bardzo szybko – dodaje asp. szt. Paweł Klimek.

Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Był Tarnowianinem, mieszkańcem tego bloku. Jeszcze nie wiadomo, jak doszło do pożaru, ale pojawiły się pogłoski, że mężczyzna mógł sam podpalić mieszkanie. Śledczy nie wykluczają takiej możliwości. – To nie jest wykluczone. Mieszkanie było zamknięte od wewnątrz, a pożar wybuchł w środku – mówi asp. szt. Paweł Klimek. – Na miejscu był też materiał łatwopalny. Butelki z benzyną do zapalniczek. Ale na chwilę obecną trudno powiedzieć, dlaczego taka sytuacja się wydarzyła. Będziemy to wyjaśniać.

Mieszkańcy bloku nie byli ewakuowani. Służby oceniły, że nie ma zagrożenia dla innych lokatorów. Pożar nie był intensywny. Nadpalony został jeden pokój, ale ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część mieszkania czy na inne pomieszczenia.

#probasamobojcza #tarnow #promienna #samobojstwo #pozar #fotoratownicza 🚨🚨Zgłoszenie o pożarze w jednym z bloków przy...

Opublikowany przez Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski Niedziela, 4 kwietnia 2021

fot: Facebook/Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski

Tarnów - najnowsze informacje