sobota, 17 lipca 2021 09:00

Dramatyczny wypadek w Witowicach Dolnych. Poszkodowany leżał obok samochodu [ZDJĘCIA]

Autor Aleksandra Tokarz
Dramatyczny wypadek w Witowicach Dolnych. Poszkodowany leżał obok samochodu [ZDJĘCIA]

Do dramatycznego wypadku doszło na DK 75 w Witowicach Dolnych. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, którymi podróżowały w sumie trzy osoby. Wszyscy trafili do szpitala. Relacja strażaków zatrważa.

16 lipca około godziny 15 zastępy z JRG nr 1 w Nowy Sączu, JRG Brzesko oraz z OSP Łososina Dolna, Rożnów i  Czchów zadysponowane zostały do działań w Witowicach Dolnych.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na DK 75 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych tj. Suzuki Vitara z zapiętą przyczepką i VW T4. Suzuki podróżowały dwie osoby. Kierowca zakleszczony znajdował się w pojeździe. Natomiast pasażer znajdował się poza pojazdem i leżał na drodze obok samochodu. VW T4 podróżował tylko kierowca, który znajdował się poza pojazdem – relacjonują strażacy z PSP w Nowym Sączu.

Na miejscu przed strażakami zjawili się ratownicy medyczni z podstacji w Czchowie. Wspólnie z karetką z podstacji w Łososinie Dolnej przystąpili do medycznych czynności ratunkowych.

- VW T4 znajdował się poza jezdnią poniżej poziomu drogi. Na przyczepce były przewożone deski które znajdowały się poza jezdnią. Suzuki z przyczepką znajdował się na drodze blokując ruch w obu kierunkach. Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych – dodają strażacy.

Wszystkie osoby poszkodowane trafiły do szpitala. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje