wtorek, 28 listopada 2023 09:32

Druhowie OSP stracili dach nad głową. "Pomóżmy im odbudować dom"

Autor Marzena Gitler
Druhowie OSP stracili dach nad głową. "Pomóżmy im odbudować dom"

Trzyosobowa rodzina - matka i dwóch synów - strażaków ochotników straciła dach nad głową w niedzielny wieczór. "Zawsze z wielką ochotą pomagają innym i są bardzo zaangażowani w życie jednostki. Bardzo prosimy pomóżmy im w tych ciężkich chwilach odbudować dom" - apelują koledzy z OSP.

Pożar w domu jednorodzinnym w Grzechyni (powiat suski) wybuchł 26 listopada ok. godz. 21. Na pomoc ruszyli strażacy OSP Grzechynia oraz trzy jednostki z Zawoi Skawicy, Białki, Makowa Podhalańskiego, Stryszawy i zawodowi strażacy z PSP Sucha Beskidzka. Niestety, drewniany budynek spłonął całkowicie.

Pożar domu w Grzechyni - fot. Fb. KSRG - OSP Zawoja Dolna

O pomoc dla rodziny, matki i dwóch synów - strażaków ochotników zaapelował sołtys Lachowic i prezes oraz założyciel Gminnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża Honorowych Dawców Krwi w Lachowicach, Grzegorz Krawczyk oraz strażacy OSP w Grzechyni, w której służyli dwaj pogorzelcy.

"Wczoraj, około godziny 21:00 wybuchł pożar, który miał miejsce w Grzechyni, tuż przy granicy z Stryszawą, na osiedlu Przysłop. Pożar pojawił się w starym, drewnianym budynku mieszkalnym. Budynek ten bardzo ucierpiał w wyniku pożaru i nie nadaje się do zamieszkania. Mieszkająca w nim rodzina – matka i dwóch jej synów straciła dach nad głową. Już przed pożarem sytuacja tej rodziny była trudna, ponieważ mieszkają w odległym, górskim przysiółku - z dala od centrum wsi, dodatkowo ze względów zdrowotnych nie mogli podjąć stałej pracy. Obecnie, kiedy podczas pożaru cały ich dobytek uległ zniszczeniu bez pomocy z zewnątrz sobie nie poradzą. Wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć potrzebującą rodzinę prosimy o wpłaty na subkonto Koła PCK w Lachowicach: Nr konta 29 1160 2202 0000 0003 8830 6123 z dopiskiem: POMOC POGORZELCOM Z GRZECHYNI" - zaapelował w mediach społecznościowych Grzegorz Krawczyk. Zadeklarował tez, że wszystkie środki, które zostaną przekazane dla poszkodowanych w pożarze, zostaną przekazane pogorzelcom. "Wszystkie wpłacone środki będą W CAŁOŚCI do wykorzystania przez rodzinę  - na podstawie faktur płatnych przelewem na zakup żywności, materiałów budowlanych, itp. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ OFIAROWANĄ NA TEN SZCZYTNY CEL!" - napisał prezes Koła PCK w Lachowicach.

Post udostępniła OSP Grzechynia. "Nasi Druhowie wczoraj stracili dach nad głową, zawsze z wielką ochotą pomagają innym i są bardzo zaangażowani w życie jednostki bardzo prosimy pomóżmy im w tych ciężkich chwilach odbudować dom" - zaapelowali strażacy.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2188833828115317&id=100009661630577 nasi Druhowie wczoraj stracili dach nad...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Zawoja Przysłop Poniedziałek, 27 listopada 2023
Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka