piątek, 23 sierpnia 2019 11:31

Druhowie z powiatu tarnowskiego uhonorowani przez prezydenta

Autor Marzena Gitler
Druhowie z powiatu tarnowskiego uhonorowani przez prezydenta

XI sesja Rady Powiatu Tarnowskiego była okazją do uhonorowania druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Tarnowskiego. Wicewojewoda Małopolski wręczył brązowe krzyże zasługi strażakom OSP z Gminy Wierzchosławice, zaś Zarząd Powiatu docenił strażaków z OSP Zakliczyn za osiągnięcia w zawodach w ratownictwie.

Prezydent RP uhonorował odznaczeniami państwowymi - brązowymi krzyżami zasługi - czterech strażaków ochotników z Gminy Wierzchosławice, w uznaniu ich dokonań na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Odznaczenia podczas sesji Rady Powiatu wręczył Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec.

– Jestem pełen uznania dla służby strażaków ochotników. Serdecznie gratuluję wyróżnionym druhom OSP. Z ogromną satysfakcją miałem zaszczyt wręczyć Państwu te ważne, państwowe odznaczenia – powiedział wicewojewoda Zbigniew Starzec.

Odznaczenia otrzymali: Andrzej Rapacz z OSP Mikołajowice, Antoni Strojny z OSP Mikołajowice, Józef Skóra z OSP Gosławice oraz Bolesław Rzepski - również z OSP Gosławice.

- Gratuluję odznaczonym i wyrażam satysfakcję, iż miałem zaszczyt wręczyć Państwu te ważne, państwowe odznaczenia - mówił Wicewojewoda Zbigniew Starzec.

Z kolei Zarząd Powiatu postanowił docenić strażaków ochotników z jednostki OSP w Zakliczynie. Okazją był ich sukces w odbywających się w czerwcu bieżącego roku XIII Mistrzostwach w Ratownictwie, które miały miejsce w Barczewie na Mazurach.

Reprezentacja OSP Zakliczyn zajęła w nich pierwsze miejsce w kategorii jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, natomiast czwarte w klasyfikacji generalnej całych zawodów. Skład reprezentacji stanowili druhowie: Agnieszka Martyka, Dominika Karpiel, Tomasz Soból i Dominik Gałuszka.

- Strażacy Ochotnicy to chluba naszego powiatu. Państwo jesteście w elicie jednostek OSP w Powiecie Tarnowskim - przyznał Starosta Tarnowski Roman Łucarz, wręczając druhom z Zakliczyna, wraz z Wicestarostą Jackiem Hudymą i Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Tomaszem Stelmachem, dyplomy gratulacyjne i zestawy upominków.

Wsparcia dla działalności strażaków ochotników udzieliła Małopolska Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, fundując jednostce OSP w Wierzchosławicach torbę ratowniczą R1. Jej wręczenia na ręce przedstawicieli jednostki dokonali Justyna Kosecka - Dyrektor Oddziału Regionalnego kasy w Krakowie wraz z zastępcą - Sebastianem Muchą.

inf. i foto: Powiat Tarnowski

Tarnów - najnowsze informacje