Ta rozkwitająca na nowo część Krakowa właśnie zyskała nietypowe i bardzo potrzebne miejsce. To pracownia architektoniczna i galeria sztuki w jednym miejscu. Pierwszą malarką, której obrazy są prezentowane w pracowni jest Ela Pamuła.
Duże biurka, laptopy i architekci skupieni na swojej pracy, a na ścianach obrazy, które sugerują, że to nie jest typowa pracownia architektoniczna. To wyjątkowe miejsce łączące dwie funkcje: pracownię (architektów, architektów krajobrazu) i galerię sztuki. – Nie chcieliśmy, aby to było tylko biuro. Założyliśmy, że to miejsce będzie żyło w tygodniu po zakończeniu naszych aktywności zawodowych i w weekendy. Stworzyliśmy przestrzeń, która służy do pracy oraz do obcowania ze sztuką i artystami – mówią Agnieszka i Marek Saneccy, architekci i twórcy wyjątkowego miejsca, a także współautorzy (w zakresie zieleni) projektu przebudowy Parku Bednarskiego w Podgórzu, który od 27-go kwietnia jest otwarty dla krakowian.
Pierwszą artystką, której obrazy są prezentowane w pracowni i galerii Saneccy jest Ela Pamuła. To uznana krakowska malarka zafascynowana światłem. To właśnie światło, jego ulotność i zmienność jest tematem prac artystki. Uprawia przede wszystkim malarstwo olejne. Obrazy Eli Pamuły są pokazywane na wystawach w całej Polsce i za granicą.
Architekci planują już kolejne wydarzenia kulturalne. - Do współpracy zapraszamy znanych artystów. Każda wystawa będzie poświęcona jednemu twórcy. Chcemy, aby wernisaże były kameralnymi spotkaniami, na których będzie też autor prezentowanych obrazów – opowiada małżeństwo architektów. Twórcy tego wyjątkowego miejsca są otwarci także na organizację małych, kameralnych eventów. W pracowni, w centralnym punkcie, znajduje się pianino - Nordiska Classica z lat 70-tych, oczywiście po renowacji.
Agnieszka i Marek Saneccy w swoich projektach łączą architekturę z krajobrazem. Park Bednarskiego, który po wielu miesiącach prac związanych z rewaloryzacją, jest już otwarty dla mieszkańców Krakowa, to tylko jeden z ich licznych projektów. Saneccy są także autorami m.in.: projektu Parku Reduta i Przylasku Rusieckiego. To projekty już zrealizowane i nagradzane. To również autorzy projektu Plant Salinarnych w Bochni, projektu rewitalizacji zespołu parkowo – dworskiego w Wadowie. Budowany obecnie amfiteatr w Krynicy Zdroju to także ich koncept. Architekci mogą się także pochwalić, w ostatnim czasie m.in. projektem
Akceleratora Przedsiębiorczości w Stalowej Woli, który niebawem wchodzi w fazę realizacji oraz zwycięskim projektem w międzynarodowym konkursie na Plac Czerwonych Gitar w Gdańsku.