wtorek, 8 grudnia 2020 11:51

Duże psy idealne do domu z ogrodem

Autor Artykuł sponsorowany
Duże psy idealne do domu z ogrodem

Pies nie bez przyczyny jest nazywany najlepszym przyjacielem człowieka. To najwierniejszy kompan nawet najdalszych wypraw i wielu zabaw. Zawsze wiernie czeka aż właściciel wróci z pracy, by od progu powitać go radosnym szczekaniem. Kocha miłością bezwarunkową i jest niezwykle oddany. Pies potrafi odwzajemnić sympatię, którą dostaje od człowieka. Jest bardzo mądrym zwierzęciem i przydatnym na wielu płaszczyznach. Rodziny z małymi dziećmi bardzo często chcą, by pociechy dorastały razem ze zwierzętami. Dzięki temu lepiej się rozwijają, od małego uczą się przebywać z psem. To z kolei uczy empatii i poczucia obowiązku. Więź z czworonożnym pupilem potrafi stać się tak silna, że staje się on wręcz kolejnym członkiem rodziny.

Posiadanie psa ma wiele zalet.

Z dostępnych badań naukowców z całego świata wysnuwa się jeden wniosek: psa warto mieć dla... zdrowia. Kontakt z czworonogiem uwalnia oksytocynę, czyli hormon miłości. Poza tym pupil może przyczyniać się do obniżenia poziomu stresu, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Dobrze działa również na prace naszego serca. Częste spacery zaś regulują poziom cholesterolu. Zdaniem naukowców posiadacze zwierząt żyją też dłużej niż ci, którzy nie mają żadnego czworonożnego przyjaciela. Jak widać profitów z posiadania psa jest mnóstwo. Niektórzy decydują się na takie towarzystwo, bo zwyczajnie są samotni.

Polacy decydują się głównie na małe rasy.

Największą popularnością w Polsce cieszą się małe rasy psów. Tegoroczny ranking wyszukiwania w sieci informacji na temat psów wygrały trzy rasy: maltańczyk, shitzu i buldog francuski. Przedstawiciele Związku Kynologicznego potwierdzają, że z roku na rok małe rasy psów cieszą się coraz większą sympatią w naszym kraju. Z czego to wynika? Zapewne są mniej wymagające niż duże psy, świetnie odnajdują się w dużych miastach. Łatwo je też ze sobą zabrać, bo zajmują mało miejsca. Osoby starsze, które nie mają już tyle sił, bez problemu radzą sobie w opiece nad małymi psiakami.

Duże psy też podbijają nasze serca.

Posiadanie psa dużej rasy jest czasem bardziej wymagające dla właściciela. Mimo to śmiałków nie brakuje. W Polsce dużym uznaniem cieszy się owczarek niemiecki, a tuż za nim plasuje się labrador retriever. Wśród rekordzistów, jeśli chodzi o dużą rasę można wymienić m.in. bernardyna, który może mierzyć do 90 cm i ważyć nawet do 100 kg. Jego wizytówką jest spokój, dlatego świetnie nadaje się do domu. Sprawdzi się nie tylko jako stróż, ale jako towarzysz zabaw domowników, w tym dzieci. Jeśli chodzi o największe rasy psów, to warto wspomnieć o dogu niemieckim. Może mierzyć do 110 cm i ważyć do 90 kg. Świetnie nadaje się do pilnowania domu, zadba o bezpieczeństwo właściciela. Podobnie jak mastiff angielski, turecki akbash, węgierski komondor czy dog argentyński. W przypadku dużych ras psów trzeba najpierw upewnić się czy nie są one agresywne, jak zachowują się w wobec najmłodszych czy tych, których nie znają. Trzeba podkreślić, że nie każdy może mieć dużego czworonoga, bo to wiąże się z posiadaniem przestrzeni. Wielkie psy muszą mieć miejsce do wybiegania. Dlatego decydują się na nie głównie właściciele domów na wsi lub na obrzeżach miast. Świetnie nadają się do pilnowania obejścia, co sprawia, że domownicy mogą czuć się bezpieczniej.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje