wtorek, 6 czerwca 2023 08:36

Duże utrudnienia dla miłośników gór. Popularny szlak czasowo zamknięty

Autor Patryk Trzaska
Duże utrudnienia dla miłośników gór. Popularny szlak czasowo zamknięty

Duże utrudnienia dla miłośników wspinaczek górskich. Babiogórski Park Narodowy poinformował o czasowym zamknięciu jednego z najbardziej popularnych szlaków turystycznych. Co trzeba wiedzieć podczas planowania wycieczki na Babią Górę?

Babia Góra jest masyw górski w Paśmie Babiogórskim należącym do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Najwyższym szczytem jest Diablak, często nazywany również Babią Górą, jak cały masyw. Jest najwyższym szczytem Beskidów Zachodnich i poza Tatrami najwyższym szczytem w Polsce.

Co roku miejsce to przyciąga tysiące miłośników górskich wycieczek. Niestety, teraz część z nich będzie musiała zmienić zaplanowaną trasę. Babiogórski Park Narodowy poinformował w mediach społecznościowych o czasowym zamknięciu czerwonego szlaku z Przełęczy Lipnickiej, który prowadzi przez Sokolicę. Przez wielu jest on uważany za najłatwiejszy szlak na najwyższy szczyt Beskidów. Utrudnienia mają potrwać do połowy lipca.

"Uwaga! Babiogórski Park Narodowy informuje, że w terminie od 05.06.2023 r. prowadzony jest remont fragmentu szlaku czerwonego na odcinku: Przełęcz Lipnicka (Polana Krowiarki) – Sokolica. Od 06.06.2023r. do 15.07.2023r. na odcinku: Przełęcz Lipnicka (Polana Krowiarki) – Sokolica szlak ten zostaje zamknięty. Dojście do Sokolicy możliwe jest przez Górny Płaj (szlak niebieski) i Perć Przyrodników (szlak zielony). Za utrudnienia na szlakach związane z remontem przepraszamy."– napisał w mediach społecznościowych Babiogórski Park Narodowy.

ℹ️ Uwaga! Babiogórski Park Narodowy informuje, że w terminie od 05.06.2023 r. prowadzony jest remont fragmentu szlaku...

Opublikowany przez Babiogórski Park Narodowy Poniedziałek, 5 czerwca 2023

Obecnie dojście do Sokolicy możliwe jest jedynie przez Górny Płaj  (szlak niebieski) i Perć Przyrodników (szlak zielony).

foto ilustracyjne: Cybularny/Wikipedia

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka