wtorek, 23 lutego 2021 09:31

Duży skok zakażeń! Minister ujawnił dzisiejsze dane

Autor Tomasz Stępień
Duży skok zakażeń! Minister ujawnił dzisiejsze dane

Tak dużej ilości nowych przypadków nie było od ponad miesiąca. Wynik jest pięciocyfrowy.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w porannym programie w radiu TOK FM ujawnił, jaką ilość nowych przypadków odnotowano ostatniej doby. Jak powiedział minister, koronawirusem zakaziło się 12 146 osób.

To najwyższa liczba od 6 stycznia, gdy odnotowano 14 151 przypadki zakażeń. Minister zapowiedział też, że dziś zostaną ogłoszone nowe obostrzenia. Brana jest pod uwagę między innymi regionalizacja obostrzeń z zamykaniem hoteli, a nawet szkół w najbardziej "zakażonych" rejonach. – Nie można już czekać z wprowadzeniem obostrzeń – powiedział Niedzielski.

Informacje te potwierdza rzecznik rządu, Piotr Müller, który zaznaczył, że wariant regionalizacji obostrzeń był bardzo poważnie brany pod uwagę. O godz. 10 zaplanowane posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego, na którym będą ostatnie dyskusje w tym zakresie – stwierdził rzecznik rządu.

Koronawirus Małopolska [24 lutego]: Szczegółowe dane - zakażenia, zgony
Sytuacja epidemiologiczna w Małopolsce. Prezentujemy najnowsze informacje. Małopolska [24 lutego] * zakażonych: 125 017 (+ 718) * zmarło: 3 337 (+ 15) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 718 zakażeniach koronawirusem w Małopolsce w dniu dzisiejszym. Tak wysokiej liczby nowych zakażeń nie odnoto…

fot: KPRM

Polska

Polska - najnowsze informacje