czwartek, 16 listopada 2023 11:17

Dzieci miały jechać na wycieczkę. Okazało się, że są w niebezpieczeństwie

Autor Patryk Trzaska
Dzieci miały jechać na wycieczkę. Okazało się, że są w niebezpieczeństwie

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej nie dopuścili do dalszej jazdy autobusu, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Wycieczka odbędzie się w innym terminie.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej w trosce o bezpieczeństwo osób wyjeżdżających na szkolne wycieczki kontrolują autokary, którymi mają podróżować dzieci.

Mundurowi podczas takich kontroli sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu - zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice i trzeźwość kierowcy.

Wczoraj rano (15 listopada) policjanci limanowskiej drogówki skontrolowali autobus marki Scania, który miał zawieźć uczniów jednej ze szkół w gminie Limanowa na wycieczkę szkolną. Niestety podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili poważną usterkę, która zagrażała bezpieczeństwu podróżujących, w związku z czym policjanci nie dopuścili pojazdu do dalszej podróży i zatrzymali dowód rejestracyjny.

inf./fot. KPP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka