piątek, 29 października 2021 11:21

Dzień Wszystkich Świętych w Tarnowie. Dodatkowe linie, zmiana organizacji ruchu

Autor Aleksandra Tokarz
Dzień Wszystkich Świętych w Tarnowie. Dodatkowe linie, zmiana organizacji ruchu

Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji, w poniedziałek, 1 listopada uruchamiane będą dodatkowe linie specjalne C1, C2, C3, C4, C5 oraz C6 do cmentarzy w Krzyżu, w Mościcach i w Klikowej oraz dodatkowe kursy na linii nr 9. W związku ze zmianą organizacji ruchu w sąsiedztwie cmentarzy, w tym dniu ulegną zmianie trasy niektórych linii komunikacji miejskiej. 1 listopada z przejazdów komunikacją miejską będzie można skorzystać nieodpłatnie. Z kolei we wtorek, 2 listopada autobusy okolicznościowe będą kursować na trasie linii C1, C2 i C5.

Pierwsza linia okolicznościowa to C1, która kursować będzie na trasie Szkotnik – Krzyska Cmentarz. Autobusy do cmentarza w Krzyżu będą kursować z ul. Szkotnik ulicami: al. Solidarności, ul. Mickiewicza, ul. Goldhammera, ul. Sitki, al. Matki Bożej Fatimskiej. W drodze powrotnej kursy będą wykonywane przez ul. Krzyską, al. M. B. Fatimskiej, ul. Mickiewicza i al. Solidarności. W obydwu kierunkach autobusy linii C1 będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach. Pierwszy autobus z centrum miasta odjedzie 1 listopada o godz. 7.00, ostatni autobus z przystanku Krzyska-Cmentarz ruszy o godz. 18.05. Z kolei 2 listopada pierwszy kurs zaplanowano z o godz. 8.13, ostatni autobus (z przystanku Krzyska – Cmentarz) odjedzie o godz. 17.28. Na przystankach umieszczone zostaną szczegółowe rozkłady jazdy linii C1. Przebieg trasy dla tej linii można zobaczyć TUTAJ.

Trasę dla linii specjalnej C2 wyznaczono z ul. Sikorskiego do cmentarza w Mościcach. Wszystkie dodatkowe autobusy będą kursować przez ulice: Krakowską, Pułaskiego, Mościckiego, Kwiatkowskiego, Mościce-Plac, Czerwonych Klonów, Czerwoną, Sienkiewicza, Zaciszną do przystanku końcowego Czarna Droga – Cmentarz, w sąsiedztwie wejścia do cmentarza w Mościcach. W kierunku do cmentarza można będzie wsiadać do autobusów linii C2 na wszystkich przystankach. W drodze powrotnej (ulicami: Czarna Droga, Brzozowa, Czerwona, Czerwonych Klonów, Mościce – Plac, Kwiatkowskiego, Mościckiego, Sikorskiego) do ul. Sikorskiego  autobusy również będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach. Pierwszy autobus z ul. Sikorskiego (1 listopada) odbędzie się o godz. 7.00, ostatni autobus z przystanku Czarna Droga – Cmentarz odjedzie o godz. 18.10. W przypadku 2 listopada pierwszy kurs zaplanowano o godz. 8.45, ostatni odjazd autobusu o godz. 17.10. Zobacz przebieg trasy linii C2 pod LINKIEM.

Trzecia linia to C3, której autobusy pokonywać będą trasę Os. Jasna II – Klikowa Cmentarz. Autobusy do cmentarza w Klikowej będą kursowały ulicami: Wojska Polskiego, Starodąbrowską, Słoneczną, al. Matki Bożej Fatimskiej, Mickiewicza, al. Solidarności, Klikowską i Bajdy. Powrót tą samą trasą. Na trasie przejazdu linii C3 obowiązują wszystkie przystanki. Pierwszy kurs wyznaczono o 8.10, ostatni o 17.05. Uwaga, linia ta nie kursuje 2 listopada. Zobacz przebieg trasy linii C3.

Linię okolicznościową C4 wyznaczono dla trasy al. Jana Pawła II – Krzyska Cmentarz. Autobus do cmentarza w Krzyżu przejedzie ulicami: Słoneczną, al. M. B. Fatimskiej oraz Krzyską, powrót tą samą trasą. Przy dojeździe do cmentarza oraz w kursach powrotnych autobus zatrzymywał się będzie na wszystkich przystankach zlokalizowanych wzdłuż trasy linii. Kursy zaplanowano od godz. 8:40 do 17:07. Przebieg trasy dla linii C4 można zobaczyć TU.

Linia specjalna na trasie al. Jana Pawła II – Klikowa Cmentarz to z kolei C5. Kursy będą wykonywane przez ul. Słoneczną, al. M. B. Fatimskiej, Mickiewicza, al. Solidarności i Klikowską, powrót tą samą trasą. Na trasie przejazdu linii C5 obowiązują wszystkie przystanki za wyjątkiem przystanku Mickiewicza – Teatr. Kursy na tej linii zaplanowano 8.20 do 15.20. 2 listopada autobusy będą kursować od godz. 8.00 do 17.30. Linia dla trasy C5 pod LINKIEM.

Linia okolicznościowa C6 kursować będzie na trasie al. Jana Pawła II – Klikowa Cmentarz. Do cmentarza autobusy będą kursowały z przez ul. Słoneczną, Starodąbrowską, Lwowską, Konarskiego, Narutowicza, Sikorskiego, Szkotnik, Szujskiego i Klikowską, powrót Klikowską, Szujskiego, Szkotnik, Sikorskiego, Narutowicza, Konarskiego, Gumniską, Mostową, Starodąbrowską, Słoneczną do al. Jana Pawła II. Na trasie przejazdu linii C6 obowiązują wszystkie przystanki. Rozkład jazdy linii C6 przewiduje wykonanie 7 kursów do cmentarza i z powrotem od 08.50 do 15.50. Zobacz przebieg trasy linii C6 TUTAJ.

Każdy, kto 1 listopada będzie podróżował komunikacją miejską, będzie mógł skorzystać z uprawnień do bezpłatnych przejazdów. Przypominamy, że rozkłady dla wszystkich linii specjalnych  C1, C2, C3, C4, C5 i C6 obowiązywać będą 1 listopada, natomiast linie C1, C2, C5 kursować będą 30-31 października oraz 2 listopada. Rozkłady na 30 i 31 października można sprawdzić pod LINKIEM.

Pozostałe linie komunikacyjne 1 listopada

Wszystkie linie będą kursować według rozkładów jazdy na dni świąteczne. Na linii  nr 9 w przewidywanych okresach wzmożonego ruchu pasażerskiego zostaną wykonane dodatkowe kursy. Ze względu na zmianę organizacji ruchu, na liniach 6, 12 i 14  zostaną zmienione trasy przejazdu w sąsiedztwie cmentarzy. W przypadku linii nr 6 autobusy w kierunku Krzyża będą kursować ulicami Nowodąbrowską i Jaracza, pomijając przejazd ulicą Krzyską na odcinku od al. Matki Bożej Fatimskiej do ul Jaracza, trasa powrotna linii bez zmian. Linia nr 12 z ul. Ablewicza w kierunku Mościc będzie kursować od ul. Krakowskiej ulicami Czarna Droga, Norwida i Sienkiewicza, z pominięciem odcinka ul. Czarna Droga od Norwida do Zbylitowskiej, ul. Zbylitowskiej i odcinka ul. Sienkiewicza od ul. Zbylitowskiej do ul. Norwida. W kursach wykonywanych z Mościc w kierunku ul. Ablewicza trasa linii 12 nie ulega zmianie. Linia nr 14 z os. Zbylitowska Góra w kierunku Mościc i al. Jana Pawła II będzie kursować przez ul. Norwida i Sienkiewicza z pominięciem ulicy Zacisznej. W kursach wykonywanych z al. Jana Pawła II w kierunku Os. Zbylitowska Góra trasa linii 14 nie ulega zmianie.

UWAGA W przypadku 2 listopada wszystkie pozostałe linie tarnowskiej komunikacji miejskiej kursują według rozkładów jazdy na dni robocze.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje