środa, 25 maja 2022 10:43

Dzienny dom seniora w Gorlicach wreszcie otwarty!

Autor Patryk Trzaska
Dzienny dom seniora w Gorlicach wreszcie otwarty!

Oficjalnie Dzienny Dom Seniora jest już dostępny dla chętnych. W poniedziałek (23 maja) oficjalnego otwarcia dokonali m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego - Witold Kozłowski i Przewodniczący Rady Miasta Gorlice - Robert Ryndak.

Otwarty w poniedziałek Dzienny Dom Seniora w Gorlicach to inwestycja, na którą miasto pozyskało ponad 2 miliony złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Znajduję się on w budynku dawnego Domu Polsko – Słowackiego, przy ul. Rynek 1 w Gorlicach. Do dyspozycji seniorów będą: pokoje terapeutyczne do zajęć indywidualnych i grupowych, pokój wypoczynkowy, sala do zajęć ruchowych i salka sportowa, pokój zabiegowy, jadalnia, kuchnia czy pomieszczenia biurowe.

Otwarcie Dziennego Domu Seniora w Gorlicach - fot. UM Gorlice 

Budynek został zaprojektowany tak, aby nie było żądnych barier architektonicznych. Tuż przy wejściu znajduję się podjazd dla wózków inwalidzkich, a w samym DDS-ie wszystkie łazienki, jak i przejścia pomiędzy kondygnacjami zostały dostosowane do potrzeb osób z problemami z poruszaniem.

Zajęcia w placówce prowadzone są od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) przez 8 godzin dziennie. Przewidzianych jest aż 30 miejsc dla seniorów 60+ z powiatu gorlickiego (głównie z miasta Gorlice).

Otwarcie Dziennego Domu Seniora w Gorlicach - fot. UM Gorlice 

W poniedziałkowej uroczystości otwarcia DDS-u udział wzięli m.in. Poseł na Sejm Elżbieta Zielińska, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Radna Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, Wicestarosta Stanisław Kaszyk, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Jacek Kowalczyk i Przewodniczący Rady Miasta Gorlice Robert Ryndak.

Inf./Fot.: UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje