poniedziałek, 11 marca 2024 11:23

„Dzisiaj wiadomość petarda!” W Wysokiej powstaje miejsce, które będzie służyć każdemu

Autor Mirosław Haładyj
„Dzisiaj wiadomość petarda!” W Wysokiej powstaje miejsce, które będzie służyć każdemu

Strażacy ochotnicy z Wysokiej otrzymali dofinansowanie w wysokości 42 000 zł na wyposażenie budynku Centrum. Wkład własny zapewnił burmistrz Bartosz Kaliński.

W niedzielę (10 marca) strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej podzielili się w mediach społecznościowych informacją o tym, że w ich miejscowości niebawem zostanie otwarta świetnie wyposażona świetlica wiejska.

– Drodzy Mieszkańcy, niedawno informowaliśmy Was o remoncie w „Centrum”, którego podjęliśmy się jako nowi gospodarze tego budynku. Dzisiaj wiadomość petarda! Dzięki staraniom naszej druhny - radnej Ela Gałuszka, która we współpracy z Urzędem Miejskim napisała projekt do programu Małopolskie Świetlice Wiejskie, Wysoka otrzymała 42 000 zł na wyposażenie budynku Centrum

– przekazali strażacy.

Druhowie podkreślili, że nie otrzymaliby tych pieniędzy, gdyby nie wymagany wkład własny w wysokości 12 000 zł, który zapewnił burmistrz Bartosz Kaliński.

– Nowe meble, stoły, krzesła, maty, gry, klocki, sprzęt i co dalej...? Pozyskanie środków na zajęcia dla dzieci i młodzieży z Wysokiej! Uchylamy Wam rąbek tajemnicy, że również o to się postaraliśmy

– przekazali druhowie.

Pierwsze zajęcia w Centrum ruszą już w marcu.

– Mamy nadzieję, że wkrótce nasza świetlica zacznie tętnić życiem i będzie służyć nie tylko dzieciom i młodzieży, ale też organizacjom, seniorom,... wszystkim mieszkańcom – podkreślili strażacy.

Inf. i foto: OSP Wysoka

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka