piątek, 18 grudnia 2020 14:46

Elektryk poszukiwany! Dlaczego coraz trudniej o dobrego specjalistę?

Autor Artykuł sponsorowany
Elektryk poszukiwany! Dlaczego coraz trudniej o dobrego specjalistę?

Zawód elektryka plasuje się w czołówce prognozy zapotrzebowania na pracowników ze szkolnictwa branżowego na krajowym rynku pracy. Celem badań przeprowadzonych i opublikowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest wskazanie obszaru zawodowego, który nie jest nasycony i potrzebuje wzmocnienia w postaci nowych, wykwalifikowanych pracowników. Według Polskiego Instytutu Ekonomicznego elektrycy to obok elektromechaników, elektromonterów i spawaczy, obecnie najbardziej deficytowi specjaliści.

Rosnące zapotrzebowanie i brak wykwalifikowanych pracowników

Bez energii elektrycznej nie potrafilibyśmy już normalnie funkcjonować, otacza nas z każdej strony, dlatego tak ważne są osoby, które potrafią zająć się obsługą techniczną wszelkich sprzętów i instalacji. Ich praca jest różnorodna i może wiązać się z doskonaleniem przy zdobywaniu kolejnych specjalizacji. Rozwój technologiczny jest gwarancją na to, że osoby kształcące się w tym zawodzie mają szansę na pewną pracę. Potrzebni są fachowcy wysokiej klasy, to oni zdobywają najlepsze wynagrodzenie.

Stary system nauki nie zawsze wystarczająco przygotowuje do nowej rzeczywistości i spełniania wymagań, jakie niesie obecne zapotrzebowanie rynku pracy. Dlatego warto przywiązać wagę do wyboru odpowiedniej szkoły, by wpasować się w aktualnie panujący trend i zdobyć niezbędny warsztat umiejętności i wiedzy, który pomoże na swobodne przebieranie w najlepszych ofertach.

Kurs, który zapewnia najlepsze przygotowanie

Propozycja szkolenia https://www.zawodelektryk.pl/ dedykowana jest wszystkim tym, którzy chcą przekwalifikować się lub zdobyć nowy zawód, korzystając z nowoczesnych form dydaktycznych. Zajęcia teoretyczne odbywają się przez specjalną platformę online. Dzięki temu osoby, które miały problem z dojazdem i wygospodarowaniem czasu, mają szansę na zdobywanie wiedzy wieczorowo bez wychodzenia z domu. Wszelkie zagadnienia są tłumaczone na bieżąco, a do lekcji zawsze można wrócić i je odtworzyć, by nadrobić ewentualne zaległości. Program edukacji jest dostosowany do zdobycia uprawnień i skończenia kursu kwalifikacyjnego.

Profesjonalna kadra swoim doświadczeniem i wciąż aktualizowanymi wiadomościami w sposób przystępny dzieli się z kursantami, by jak najlepiej przygotować ich do pełnionych w przyszłości obowiązków. W programie poza tematami związanymi z elektryką znajdują się także zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przed wyładowaniami atmosferycznymi, jak również informacje z zakresu przepięciowego zabezpieczenia instalacji.

Kurs to też zajęcia praktyczne z ekspertami. Ich misją jest wielopłaszczyznowe wyspecjalizowanie przyszłych fachowców. Przygotowanie nie sprowadza się tylko do pełnienia prac wykonawczych, ale też sporządzania projektów, dokonywania pomiarów i nauki przeprowadzania przeglądów serwisowych. Nabyte umiejętności otwierają perspektywy w pracy na etacie lub na założenie własnej firmy. W ramach wykonywanego zawodu technicy mogą zająć się gałęzią branży, która jest najbardziej spójna z ich zainteresowaniami. Szeroka gama możliwości daje szanse na samorealizacje i zwiększa możliwości zarobkowe

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje