piątek, 11 października 2019 11:06

Felerne spotkanie z premierem. Szef bocheńskiego PiS-u przeprasza

Autor Mirosław Haładyj
Felerne spotkanie z premierem. Szef bocheńskiego PiS-u przeprasza

Bocheńskie spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim, które obyło się w środę 9 października, dla około setki jego uczestników okazało się mocno rozczarowujące.

Jak podaje portal gazetakrakowska.pl do auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy Pl. gen. Okulickiego 1 w Bochni nie wpuszczono wszystkich oczekujących na spotkanie z premierem. Około setka osób stała w deszczu pod drzwiami w nadziei na wejście na spotkanie. Do sali wstępu nie mieli także dziennikarze lokalnych mediów.

Pan premier pojawił się z godzinnym opóźnieniem.

W związku z zaistniałą sytuacją szef bocheńskich struktur PiS, Ireneusz Sobas, wydał oświadczenie, którego treść w całości prezentujemy poniżej.

Wszystkich z Państwa, którym nie udało się dostać na środowe (9 października) spotkanie z p. premierem K. Morawieckim, w imieniu organizatorów i swoim własnym - serdecznie przepraszam.

Przez cały czas trwania spotkania trwały negocjacje z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa w sprawie umożliwienia osobom, pozostającym na zewnątrz, uczestnictwa w nim. Niestety, zakończyły się jedynie połowicznym sukcesem. Niejako dla tych, którzy do budynku szkoły muzycznej weszli już w trakcie spotkania premier przedłużył swoją wizytę, cierpliwie fotografując się z każdym, kto tylko miał na to ochotę i ostatecznie opuścił Bochnię dopiero przed godz. 23.

Odpowiadając na często zadawane  pytanie, dlaczego spotkanie zorganizowano właśnie w tym miejscu wyjaśniam, że na jego przygotowanie mieliśmy dosłownie kilka godzin w poniedziałek po południu i w chwili przekazania nam decyzji o przyjeździe premiera do Bochni największą dostępną salą dysponował Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, którego dyrektorowi, p. Krzysztofowi Krawczykowi za podjętą decyzję chciałbym bardzo podziękować, a wiązała się z poddaniem się szeregowi rygorów, narzuconych przez prawo i egzekwowanych przez funkcjonariuszy SOP i Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji.

Do tej pory wszelkiego tego typu duże spotkania organizowaliśmy w Oratoriom św. Kingi (d. kino „Jutrzenka”), jednakże po wiosennej wizycie w Bochni ówczesnej wicepremier B. Szydło, zorganizowanym właśnie w Oratorium, w niektórych mediach (także lokalnych) wylała się taka fala hejtu na Kościół za rzekome mieszanie się w ten sposób do polityki, że władze kościelne zakazały wynajmowania, nieliturgicznego przecież, obiektu, na cele organizacji spotkań politycznych. Szanując te decyzje pragnę tylko pokazać, do jakich paranoicznych, w mojej ocenie, sytuacji dochodzi na fali rozpętanej fali nienawiści.

Na koniec – sprawa spotkania z premierem ujawniała pozornie tylko drugorzędną bolączkę, jaka doskwiera naszemu miastu  – brak porządnej sali konferencyjnej, mogącej pomieścić nie 120-150, a 200-300 osób. Jeśli takowa nie powstanie np. przy okazji wzniesienia budynku nowej biblioteki, sytuacja taka, jakiej doświadczyliśmy 9 X, będzie się powtarzać. Myślę, że jest to jedno z zadań, jakie powinniśmy postawić przed posłem z Bochni.

Ireneusz Sobas

Inf.: Ireneusz Sobas, gazetakrakowska.pl, facebook

Fot.: Facbook\Prawo i Sprawiedliwość

Bochnia - najnowsze informacje