wtorek, 15 stycznia 2019 10:42

Ferie w Gminie Myślenice

Autor (red)
Ferie w Gminie Myślenice

Już od 14 stycznia w całym województwie uczniowie rozpoczynają dwutygodniowe ferie zimowe, a za razem to czas na odrobinę zimowego szaleństwa i innych atrakcji, które urozmaicą czas dzieciom.

- Gmina Myślenice współfinansuje ofertę na ferie przygotowaną przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, a także krytą pływalnię Aquarius. Swoje propozycje przedstawia także Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka, a w okresie ferii szczególnie zapraszamy na obydwa myślenickie lodowiska oraz stację narciarską – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

MOKiS zaprasza zarówno najmłodsze dzieci, jak i te nieco starsze. W planie na ferie są między innymi zajęcia plastyczne, teatralne, ceramiczne, introligatorskie, warsztaty flamenco, warsztaty fotograficzne, warsztaty animacji poklatkowej. Biblioteka przedstawi ekranizacje książek dla dzieci, planuje zajęcia czytelniczo-animacyjne dla dzieci oraz gry planszowe.

- W ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeznaczyliśmy 50 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i klubów sportowych na dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii. Oprócz tego niemal 30 tysięcy złotych Gmina Myślenice dopłaciła do karnetów na lodowiska – dzięki temu karnety na lodowiska zarówno na Zarabiu jak i w Parku Jordana otrzymało 2 tysiące uczniów z naszej gminy – dodał burmistrz.

Informacje o zapisach na udział dzieci w licznych atrakcjach w czasie ferii można znaleźć na stronach www.myslenice.pl, www.mokis.myslenice.pl, www.biblioteka.myslenice.pl, www.sportarenamyslenice.pl.

Myślenice - najnowsze informacje