poniedziałek, 19 kwietnia 2021 16:04

[Foto] Groźny wypadek skiturowca. Klatką piersiową uderzył w drzewo

Autor Mirosław Haładyj
[Foto] Groźny wypadek skiturowca. Klatką piersiową uderzył w drzewo

W Beskidach wciąż utrzymują się zimowe warunki. W rejon zdarzenia wyjechało 5 ratowników z Hali Miziowej na skuterach śnieżnych.

W niedzielę (18 kwietnia) w rejonie zielonego szlaku z Rysianki do Żabnicy doszło do poważnego wypadku narciarza skiturowego. W wyniku upadku podczas zjazdu mężczyzna uderzył klatką piersiową w wystający niewielki pień drzewa. W rejon zdarzenia (dokładną lokalizację umożliwiła aplikacja Ratunek) wyjechało 5 ratowników z Hali Miziowej na skuterach śnieżnych.

Z Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku, jako wsparcie, wyruszył dodatkowy zespół ratowników. Po dotarciu na miejsce ratownicy udzielili poszkodowanemu pomocy medycznej i ze względu na uraz klatki piersiowej, trudności z oddychaniem oraz podejrzenie urazu kręgosłupa, zadysponowali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Warunki związane z ostatnimi opadami śniegu i specyfiką terenu znacznie utrudniły transport mężczyzny na lądowisko na Hali Pawlusiej. Poszkodowany został przetransportowany drogą powietrzną do szpitala w Bielsku-Białej. Działania ratunkowe zakończyły się powrotem zespołów do stacji ratunkowej na Hali Miziowej o godz. 20:00.

Inf.: GOPR
Fot.: M. Szupina, M. Juraszek za GOPR

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje