czwartek, 11 kwietnia 2024 05:22

Gdy strażnicy do niego zadzwonili, mężczyzna nie krył zaskoczenia

Autor Mirosław Haładyj
Gdy strażnicy do niego zadzwonili, mężczyzna nie krył zaskoczenia

Strażnicy miejscy w środę (10 kwietnia) przekazali właścicielowi znaleziony przez uczciwego przechodnia portfel. W środku znajdowały się nie tylko dokumenty, ale i 2 tys. zł.

W środę (10 kwietnia) do siedziby Straży Miejskiej na os. Na Stoku przyszedł mężczyzna, który przyniósł znaleziony podczas spaceru przy ul. Zielony Jar portfel.

-Po sprawdzeniu jego zawartości okazało się, że w środku znajduje się prawie 2 tys. złotych oraz dokumenty. Szybko skontaktowaliśmy się z właścicielem portfela, który zaskoczony, ale i zadowolony, stawił się po jego odbiór

-przekazali strażnicy miejscy.

Do takich sytuacji dochodzi częściej

W styczniu informowaliśmy, że trzynastoletnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 38 w Krakowie natrafiła na znaczną sumę pieniędzy na ulicy i natychmiast poinformowała o tym swoich rodziców. Ci z kolei przekazali odnalezioną gotówkę do Biura Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta Krakowa.

Cała historia zakończyła się wówczas pomyślnie, ponieważ właściciel kwoty przekraczającej 5 tysięcy złotych zgłosił się do Biura Rzeczy Znalezionych. Mężczyzna udzielił wszelkich wymaganych informacji, a urzędnicy wykluczyli ewentualne oszustwo.

Małgorzata wraz z rodzicami została zaproszona na spotkanie z prezydentem Krakowa, który osobiście podziękował nastolatce za jej wspaniałą i godną pochwały postawę.

Inf. i foto: Straż miejska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka