wtorek, 14 maj 2019 11:45

Bochnia. Zabarykadował się w mieszkaniu, grożąc wysadzeniem budynku

Napisała

Dzisiaj około godziny 8 rano w jednym z bloków przy ul. Wygoda w Bochni jeden z mieszkańców budynku zabarykadował się we wnętrzu mieszkania, grożąc że zamierza się wysadzić. Na miejscu pojawili się przedstawiciele służb. 

Jak udało się wstępnie ustalić, zanim mężczyzna zamknął się w lokalu doszło do awantury pomiędzy nim a jego partnerką. Po tym jak kobieta opuściła mieszkanie, 32-latek zabarykadował drzwi, spuścił rolety i poinformował kobietę, że wysadzi budynek. Dziewczyna powiadomiła policję o zajściu. Na miejscu pojawili się mundurowi, straż pożarna, pogotowie gazowe oraz negocjatorzy. W budynku odcięto dopływ gazu oraz prądu. W związku z tym, że wewnątrz mieszkania nie było butli z gazem nie zdecydowano się na ewakuacje całego budynku.

Po trwających około dwie godziny negocjacjach udało się namówić mężczyznę do otworzenia drzwi. Mężczyzna nie stawiał oporu, zatrzymanie odbyło się bez użycia siły - mówi rzecznik bocheńskiej policji podkom. Łukasz Ostręga.

Info: KPP Bochnia

 

 

 

 

 

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.