wtorek, 30 kwietnia 2024 08:38

Na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Bochni powstanie rondo

Autor Katarzyna Jamróz
Na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Bochni powstanie rondo

Skrzyżowanie ulicy Karolina z ulicą Krzeczowską już niedługo doczeka się przebudowy. Ze względu na swoją lokalizację to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Bochni. – Uruchomiliśmy już postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę i zmienimy całą organizację ruchu. Nie będzie to skrzyżowanie tak wyglądało, będzie to skrzyżowanie o ruchu okrężnym – mówi w zamieszczonym na Facebooku filmie starosta bocheński, Adam Korta.

W ramach inwestycji planowana jest rozbudowa drogi powiatowej w rejonie istniejącego wiaduktu kolejowego. Przebudowane zostanie ruchliwe skrzyżowanie ulic Krzeczowska i Karolina, a ulice zostaną dostosowane do odpowiednich parametrów technicznych. Ze względu na ruch pojazdów ciężarowych nawierzchnia będzie wzmocniona z zastosowaniem „cichej nawierzchni”. Ponadto powstanie ścieżka pieszo – rowerowa, a zjazdy i istniejący system odwodnienia zostaną rozbudowane i przebudowane. W celu poprawienia bezpieczeństwa poprawić pojawią się bariery ochronne i balustrady.

Na skrzyżowaniu ulic Karolina i Krzeczowska powstanie rondo

Powiat Bocheński otrzymał prawie 2️⃣,4️⃣ miliona złotych dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury na rozbudowę drogi powiatowej w Bochni. W miejscu skrzyżowania ulicy Karolina i z ulicą Krzeczowską powstanie rondo 🚧🚧 Skrzyżowanie ulicy Karolina z ulicą Krzeczowską już niedługo doczeka się przebudowy. Ze względu na swoją lokalizację to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Bochni. Całość prac pochłonie prawie 5️⃣ milionów złotych. Czytaj więcej ➡ https://bit.ly/RondoKrzeczowska_Karolina

Opublikowany przez Powiat Bocheński Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Prawie 5 milionów złotych

– W ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy to skrzyżowanie będzie przebudowywane. Uruchomiliśmy już postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę i zmienimy całą organizację ruchu. Nie będzie to skrzyżowanie tak wyglądało, będzie to skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które w mojej ocenienie poprawi komunikację, ale tak naprawdę zwiększy bezpieczeństwo w tym miejscu – mówi w zamieszczonym na Facebooku filmie starosta bocheński, Adam Korta.

Całość prac pochłonie prawie 5 milionów złotych. Powiat Bocheński otrzymał prawie 2,4 miliona złotych dofinansowanie z Rezerwy Subwencji Ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury na rozbudowę drogi powiatowej w Bochni. Planowany termin realizacji zadania: grudzień 2024 r.

Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni/Screen z Facebooka

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka