środa, 24 kwiecień 2019 23:01

W Gorlicach powstaną dwie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży!

Napisał
Fot. www.malopolska.pl Fot. www.malopolska.pl

Projekt zakłada utworzenie dwóch placówek dla dzieci i młodzieży - działających przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 i 5. Miasto Gorlice otrzymało dotację na ten cel w wysokości 1,8 mln zł!

– W ramach projektu zostaną przeprowadzone niezbędne prace adaptacyjne w pomieszczeniach przeznaczonych na działalność placówek, a także zakupione będzie niezbędne wyposażenie i sprzęt – podaje UM w Gorlicach.

 

Co czeka uczestników projektu?

– Dla uczestników projektu zaplanowano realizację zajęć animacyjnych oraz rozwijających zainteresowania i kształtujących kompetencje kluczowe, w tym m. in.: zajęcia językowe, efektywnego uczenia się, komputerowe, taneczne. Przewidziano również wyjazdy: sportowe, edukacyjne i szkoleniowe, w tym kolonie letnie. W ramach oferty placówki uczestnicy będą mogli także skorzystać z zajęć logopedycznych, psychologicznych i socjoterapeutycznych – podkreśla Urząd Miasta.

Udział we wszystkich działaniach będzie bezpłatny.

Jak podaje gorlicki magistrat, wsparciem zostanie objętych minimum 150 osób, w tym minimum 100 dzieci i młodzieży do 18 roku życia, zamieszkujących lub uczących się na terenie miasta Gorlice oraz minimum 50 rodziców tych dzieci.

Projekt „Poza Horyzont. Placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w Gorlicach” będzie realizowany od kwietnia 2019 do marca 2022. Jego całkowita wartość to 1 949 316 zł, w tym otrzymane dofinansowanie – 1 807 316 zł (92,72%).

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.