sobota, 15 czerwiec 2019 09:00

Biecz: Kto przemieni Kino Farys?

Napisał
fot. Kino Farys (Facebook) fot. Kino Farys (Facebook)

Gmina Biecz (powiat gorlicki) po raz kolejny ogłosiła przetarg na przebudowę i rozbudową Kina Farys.

Biecki samorząd chce dostosować budynek Kina Farys do działalności kulturalnej i pielgrzymkowej.

– Nowoczesne kino w Bieczu to ważna inwestycja, która pozwoli umocnić pozycję miasta i otworzyć pole do szerszych działań w obszarze kultury. Budynek w nowej szacie nie tylko cieszył będzie oko, ale pozwoli poczuć komfort, zarówno twórcom, jak i odbiorcom kultury – informuje Urząd Miejski w Bieczu.

Planowana inwestycja to koszt blisko 3 mln zł. Plany są spore, uwzględniają m.in. nowa strefa wejściowa z przestrzenią zapewniającą organizację imprez i spotkań kulturalnych.

– Nowy segment budynku będzie miał kształt prostokąta nieforemnego z dachem płaskim, na którym znajdzie się czterospadowy świetlik. Rozbudowa będzie posiadać jedną kondygnację nadziemną z antresolą i schodami zapewniającymi dostęp do loży sali kinowej oraz pozostałych pomieszczeń I piętra. Wysokość dobudowanej części będzie nawiązywać do wysokości istniejącego budynku. Wykonane zostaną wszystkie niezbędne instalacje wod-kan, c.o., elektryczna – tłumaczą urzędnicy.

We wnętrzu budynku przebudowane zostanie zaplecze sceny i sala kinowa. Przykładowo widownia zyska większy kąt nachylenia niż dotychczasowa, fotele sali sięgać będą do istniejącego piętra, na którym z istniejącej projektorni powstanie dodatkowa strefa w postaci loży dla np. specjalnych gości. Co więcej, w planach jest stworzenie 12-miejscowego kina 7d oraz dwupokojowej przestrzeni wirtualnej rzeczywistości.

Wymienione zostaną drzwi i okna, wykonana zewnętrzna elewacja, powstaną dodatkowe sanitariaty, a szatnia, kasa i kawiarenka wyposażone zostaną w nowy sprzęt.

– Prace remontowe ruszą po wyłonieniu najkorzystniejszej oferty – informuje Urząd Miasta Biecz.

Firmy zainteresowane wykonaniem prac, mogą składać oferty w przetargu do 25 czerwca 2019 roku.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.