środa, 27 marzec 2019 14:26

Limanowa: Święto powiatowej edukacji

Napisała

21 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej odbyły się Targi Edukacyjne. Celem wydarzenia, które odbywa się co roku, była promocja oferty szkół, zwłaszcza nowych kierunków, wśród tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.

Targi otworzyli wspólnie: poseł Wiesław Janczyk, starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Wójt Gminy Limanowa, były dyrektor ZSTiO Jan Skrzekut oraz obecny dyrektor placówki (p.o) Stanisław Wąsik. Wzięli w nich udział również radni powiatowi i dyrektorzy szkół ponadpodstawowych. Przybyłych gości i młodzież powitał dyrektor kształcenia praktycznego ZSTiO Krzysztof Młynarczyk. 

Targi to nie tylko okazja do promocji szkół, to także sprawdzian dla uczniów, którzy wraz z nauczycielami przygotowują kolorowe stoiska, ciekawe pokazy i materiały promocyjne. Najbardziej widowiskowo jak zwykle zaprezentowali się uczniowie ZS im. KEN w Tymbarku, które prowadzi klasy mundurowe – wojskowe, pożarnicze i policyjne. Co ciekawe – zajęcia z obronności i ratownictwa przyciągają tu równie dużo dziewcząt co chłopców.

Oprócz szkół publicznych w targach wzięły udział: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej im. ks. prof. Józefa Tishnera, którego pomysłodawcą i założycielem jest dyrektor Maria Szkarłat, Szkoła Branżowa I stopnia Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej oraz Zespół Szkół w Szczyrzycu, od tego roku szkolnego prowadzony przez stowarzyszenie.

- Cieszę się, że ósmoklasiści oraz młodzież z gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego tak licznie wzięła udział w organizowanych Targach. To dla nich okazja do poznania ciekawych profilów, zajęć i atmosfery szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Limanowskiego – powiedział starosta Mieczysław Uryga. – Przy tej okazji dziękuję organizatorom za przygotowanie tego wydarzenia. Opiekunom dziękuję za zaangażowanie uczniów w warsztaty, a młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych za okazaną przyjazną i pomocną postawę wobec młodszych kolegów.

 

Na targach swoje stoiska zaprezentowały:

I Liceum Ogólnokształcące im. W. Orkana w Limanowej

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. św. Jana Pawła II w Limanowej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. inż J. Marka w Mszanie Dolnej

Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej

Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej im. ks. prof. J. Tishnera

Szkoła Branżowa I stopnia im. św. Józefa Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej

Zespół Szkół w Szczyrzycu

Organizatorem targów Edukacyjnych było Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej.

Targi poprzedziło oficjalne otwarcie warsztatów samochodowych przy ZSTIO w Limanowej, które powstały w ramach projektu współfinansowanego z środków Unii Europejskiej oraz przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Patronat medialny nad targami miał Głos24. 

Marzena Gitler

Zobacz też: 

Nowoczesna stacja kontroli pojazdów w limanowskim "Mechaniku" (wideo)

 

Loteria Orlen
Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.