środa, 23 październik 2019 16:17

Kierowca z powiatu limanowskiego jechał cysterną slalomem po DK7

Napisała

Mieszkaniec powiatu limanowskiego na drodze krajowej nr 7 prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, zagrażając tym samym innym uczestnikom ruchu drogowego. Policjant, który jechał na służbę, zajechał drogę cysternie i zmusił pojazd do zatrzymania się. 

22 października br. przed południem policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, jadąc do służby przez miejscowość Zerwana (DK7) zauważył jadącą zygzakiem cysternę. Funkcjonariusz, w drodze na służbę, natychmiast zadzwonił do oficera dyżurnego, by na miejsce wezwać policjantów ruchu drogowego, a następnie kontynuował dalszą jazdę za podejrzanym pojazdem. W pewnym momencie styl jazdy kierującego cysterną stał się jeszcze bardziej chaotyczny. Pojazd zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając jadące z naprzeciwka samochody do zjazdu na pobocze. Cudem nie doszło zderzenia czołowego.

Policjant postanowił jak najszybciej zatrzymać niebezpiecznego kierowcę. Wykorzystując czerwone światło sygnalizacji świetlnej w Michałowicach, zajechał drogę cysternie i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Policjant nakazał kierującemu wyłączyć silnik, włączyć światła awaryjne i oczekiwać na przyjazd patrolu ruchu drogowego.

Wszystko wskazywało na to, że 59-letni kierowca ciężarówki, mieszkaniec powiatu limanowskiego, prawdopodobnie prowadził na podwójnym gazie. Przypuszczenia te później potwierdzili policjanci drogówki, którzy wykazali, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

inf. KWP w Krakowie, foto ilustracyjne pixabay.com

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.